Oryginalny prezent na dzień mamy? Postaw na portfel skórzany

Oryginalny prezent na dzień mamy to coś, co na pewno zostanie przyjęte z atencją i uśmiechem na twarzy. Podarunek na dzień matki nie musi być drogi ani tradycyjny – wręcz nie powinien. Dobrze, gdy będzie nietuzinkowy, przemyślany i w pewien sposób zaskakujący. Z takiego prezentu na pewno każda mama będzie zadowolona.

Dlaczego warto wybierać wyroby skórzane?

Wyroby ze skóry naturalnej cechują się dużą trwałością. To wybór nie na sezon czy dwa, ale na lata. W dobie różnorakich alergii, także kontaktowych, warto wiedzieć, że naturalna skóra nie powoduje uczuleń.

Już te dwa powody przemawiają za tym, by kupić portfel na dzień mamy. A to jeszcze nie wszystko.

Wbrew pozorom bowiem, naturalna skóra jest bardziej ekologiczna od sztucznej, zwanej eko skórą. Co prawda jej pozyskiwanie budzi czasem wątpliwości natury etycznej, jednak warto pamiętać, że to naturalna skóra nie ma nic wspólnego z poliestrem i innymi szkodliwymi związkami chemicznymi. Także proces jej rozkładu przebiega zdecydowanie szybciej. Zanim to jednak nastąpi, portfel skórzany ze skóry naturalnej posłuży zdecydowanie dłużej, niż ten z tak zwanej ekologicznej.

Reasumując: kupując wyroby skórzane, paradoksalnie chronimy środowisko.

Portfel na dzień mamy – dlaczego warto postawić na taki prezent?

Kupując oryginalny prezent na dzień mamy, warto postawić na taki, który będzie towarzyszył naszej rodzicielce na co dzień. To na pewno lepsze rozwiązanie niż cięte kwiaty, które postoją w wazonie góra tydzień. Poza tym portfel na pewno nie jest pierwszym wyborem – to prezent starannie przemyślany i wybrany z myślą o mamie, a więc na pewno zostanie doceniony.

Czy mama potrzebuje portfela? Z pewnością potrzebuje go każda kobieta, nie tylko do przechowywania pieniędzy. Coraz częściej do portfela trafiają karty kredytowe i rabatowe, a także – a może przede wszystkim – zdjęcia najbliższych. W nowych, modnych portfelach są nawet specjalne przezroczyste okienka przygotowane z myślą o fotografiach.

Portfel na dzień mamy potrzebuje odpowiedniej oprawy, dlatego warto kupić go w sprawdzonym sklepie, który w zestawie oferuje eleganckie pudełko prezentowe lub torebkę. Dobrze też postawić na sprzedawcę, który oferuje więcej niż jeden wzór oraz kolor. Ciekawe propozycje można znaleźć w sklepie: https://www.skorzany.com/prezent-na-dzien-mamy.

Czym się kierować przy wyborze skórzanego portfela?

Portfel skórzany jako oryginalny prezent na dzień mamy nie powinien być kupowany w pośpiechu i bez wcześniejszego namysłu. Wszak to prezent, który zostanie z mamą na lata, musi być starannie dobrany zarówno pod względem wizualnym, jak i praktycznym.

Duży czy mały, to pierwsza kwestia, jaką trzeba rozważyć. Pomocny może być tu rozmiar damskiej torebki mamy. Portfel musi się do niej zmieścić. Warto też dyskretnie zerknąć na dotychczasowy portfel. Jeśli jest duży, to mama niechętnie zamieni go na mniejszy. Jeśli zaś jest mały, to w większości przypadków można kupić nowy portfel skórzany w podobnym rozmiarze.

Kolor to druga ważna rzecz. Tu znowu z pomocą przychodzi osobista obserwacja. Można sugerować się kolorem ulubionej torebki, butów, a nawet lakieru na samochodzie. Także dotychczasowy portfel czy portmonetka mogą być wskazówką.

Ostatnia ważna rzecz, to wnętrze portfela, a więc liczba przegródek i kieszeni oraz sposób ich zamykania. Portfele najczęściej zamykane są na napy lub zamki magnetyczne. We wnętrzach można znaleźć suwaki lub zamknięcie typu bigiel. Na pewno istotna jest obecność osobnego miejsca na bilon.

Na koniec najważniejsze: dobrej jakości portfele wyposażone są w zabezpieczenie antykradzieżowe. Nie oznacza to, że portfel nigdy nie będzie skradziony, ale że obecne w nim karty kredytowe i bankowe są zabezpieczone przed przypadkowym sczytaniem i skopiowaniem.

Tagged with: