Opieka nad osobami starszymi – w domu czy specjalnym domu seniora?

Przychodzi taki moment w życiu każdego człowieka, w którym coraz ciężej o samodzielność.

Nawarstwiające się przez lata choroby, bardzo często codzienną radość życia zamieniają w prawdziwy koszmar. Problemem stają się najprostsze choćby czynności, a do tego osobie starszej bardzo często również zadbać o siebie w kwestii leczenia i rehabilitacji. Bardzo często osoba starsza zaczyna wymagać opieki w coraz to prostszych kwestiach. Oto jak możemy podejść do tej kwestii i jak takową opiekę zapewnić.

Opieka nad seniorem samodzielnie we własnym domu

Czasami rodzina decyduje się na to, by zająć się seniorem w domowych warunkach samodzielnie. Jest to oczywiście postawa godna pochwały, ale wymagająca bardzo wielu poświęceń i nierzadko sporej reorganizacji własnego życia czy też doinwestowania mieszkania. Zależnie od stanu zdrowia seniora będzie to mniej lub bardziej uciążliwe zajęcie, ale w większości przypadków jest to scenariusz możliwy i zalecany przede wszystkim w przypadkach lżejszych. W momencie, gdy do rutynowej codziennej opieki i czynności pielęgnacyjnych dochodzić będą zabiegi medyczne, możemy nie dać sobie samodzielnie rady.

Profesjonalna opieka pielęgniarska w domu

Gdy potrzeba znacznie większej i szerszej opieki możemy zdecydować się na współpracę z profesjonalną opieką nad osobami starszymi. To często dzisiaj wykwalifikowane firmy, które świadczą swoje usługi na najwyższym poziomie. Często również możemy otrzymać opiekę medyczną dla seniora. Osoba starsza zostanie w ten sposób objęta pełniejszą opieką, aniżeli w przypadku, gdy zajmujemy się nią samodzielnie. Zależnie od stanu zdrowia będziemy mogli zdecydować się jedynie na osobę, która co pewien czas przychodzi do naszego seniora lub też konieczna będzie decyzja o opiece całodobowej. To rozwiązanie wybierane najczęściej w sytuacji, gdy warunki lokalowe są odpowiednie, a także, gdy stan seniora jest na tyle odpowiedni, by móc przebywać w domu.

Dom seniora – najbardziej profesjonalne rozwiązanie

Dom spokojnej starości, którym jest Domseniora24.pl to rozwiązanie odpowiednie we wszystkich sytuacjach, w których na przykład warunki lokalowe nie pozwalają na pozostawanie osoby starszej w swoim domu lub też opieka medyczna staje się nazbyt skomplikowana. To także dobry wybór jako alternatywa dla opieki pielęgniarskiej w domu z racji tego, że na miejscu w domu spokojnej starości znajduje się duży i profesjonalny personel, a także niezbędny sprzęt medyczny. Istotną zaletą jest również element socjalizacji, bowiem osoby starsze w takim domu nie pozostają same, często nawiązując wartościowe kontakty.

Tagged with: