Odtrucie alkoholowe Warszawa uzupełnia utracone elektrolity

Odtrucie alkoholowe jest to oczyszczenie organizmu po jego spożyciu w nadmiernych ilościach. Detoksykacja alkoholowa będzie całkowicie skuteczna, gdy będzie odpowiednio połączona z nawodnieniem organizmu.

Nasz zespół składający się ze specjalistów, pomoże Ci szybko zwalczyć przykre objawy występujące dzień po spożyciu dużej ilości alkoholu. Nasze działania pomogą a Ty będziesz mógł powrócić do pełnej sprawności fizycznej i umysłowej!

Jeżeli zmagasz się z chorobą alkoholową lub znasz kogoś, kto ma taki problem, warto zastanowić się nad właściwym odtruciem organizmu. Będzie stanowić ono pierwszy krok w walce z nałogiem. Aby ułatwić odtrucie organizmu nasz zespół jest w stanie Wam pomóc. Nasi specjaliści przez dobranie odpowiednich leków oraz suplementów są w stanie złagodzić towarzyszący przy odtruciu ból. Zapewniamy przy tym 100% dyskrecji.

Najczęściej występujące dolegliwości, które są bezpośrednio związane z nadmiernym spożyciem alkoholu to: ból głowy, nudności, rozdrażnienie, światłowstręt, wrażliwość na hałas, a także drżenie mięśni, kołatanie serc oraz złe samopoczucie. Przyczyną takiego stanu jest nadmiar spożytego alkoholu powodujący zaburzenia w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Może być on odpowiedzialny m.in. za obniżone stężenie ważnych dla organizmu człowieka substancji, takich jak wapń, potas, magnez oraz fosfor, czy inne substancje odżywcze. Ponadto zmniejszenia się poziom cukru we krwi.

Odtrucie alkoholowe polega na dożylnym zaaplikowaniu utraconych substancji przez lekarzy specjalistów. Zabieg ten w bardzo krótkim czasie jest w stanie zregenerować organizm oraz niweluje do minimum uciążliwe skutki nadmiaru spożytego alkoholu. Dzięki takiemu rozwiązaniu w bardzo krótkim odstępie czasu jesteśmy w stanie przywrócić pełną sprawność fizyczną oraz umysłową naszych pacjentów.

Na czym polega odtrucie alkoholowe?

Zadaniem detoksykacji alkoholowej jest całkowite usunięcie z krwi substancji aktywnych pochodzących z alkoholu.  Ma ona na celu również oczyszczenie organizmu z toksyn. Za sprawą  takiego odziaływania umożliwia się organizmowi powrót do stanu prawidłowego funkcjonowania, przywrócona zostaje  do właściwego poziomu gospodarka witaminowa, mineralna oraz wodna organizmu.

Zdecydowana większość osób lekceważy skutki picia alkoholu i jego szkodliwy wpływ na organizm. Osoby łączą spożycie alkoholu z pożądanych przez nich stanem, są  zrelaksowani, rozluźnieni, radości, czują się beztrosko, jest to stan, do którego chcą powrócić. Jednak należy zauważyć, iż alkohol niemal od razu po spożyciu niekorzystnie wpływa na mózg i ciało. Dochodzi do zmian w gospodarce hormonalnej organizmu, notowany jest spadek aktywności w korze przedczołowej mózgu.

Czym jest ciąg alkoholowy?

Ciąg alkoholowy jest powtarzającym się stanem nietrzeźwości, gdzie osoba nie jest w stanie przestać pić. Często zdarza się tak, że picie alkoholu staje się sposobem na spędzenie czasu wolnego, osoby uzależnione wcale nie muszą upijać się codziennie, może być to picie wyłącznie w weekendy. Z czasem może ono zmienić swój charakter. Za inną przyczynę nadużywania alkoholu podaje się stres. W takim wypadku spożycie alkoholu może być łączone przez osobę uzależnioną z próbą jego rozładowania. Mechanizm ten działa w ten sposób, iż dostarczany do organizmu etanol (szczególnie gdy następuje  to w sposób nadmierny i systematyczny), uaktywnia tzw. ośrodek nagrody znajdujący się w mózgu człowieka. Za sprawą tego mechanizmu organizm osoby uzależnionej poszukuje substancji, która powoduje tę namiastkę szczęścia, pomagając się rozluźnić. Jak można wnioskować, uczucie to jest złudne, dodatkowo krótkotrwałe, ponieważ szybko mija (gdy tylko alkohol jest wydalany z organizmu). Proces ten można przyśpieszyć za pomocą odtrucia alkoholowego. Pozwala to również skutecznie przerwać ciąg alkoholowy.

Podaje się, że ciąg alkoholowy ma miejsce, gdy stan upojenia alkoholowego danej osoby przekracza dobę. Wyznaczono taki czas, ponieważ po upływie 24 godzin odczuwane są pierwsze nieuniknione skutki oddziaływania etanolu na cały ustrój. Zauważono, że obawa przed ewentualnymi objawami wynikającymi z trzeźwienia może powodować niechęć do zaprzestania picia. Tym samym osoba w dalszym ciągu pozostaje w ciągu alkoholowym. Gdy przestaje pić odczuwa spadek samopoczucia, dyskomfort, a nawet ból. Osoba uzależniona od alkoholu nie chcąc doświadczać przykrych odczuć i pragnąć przerwać ten niekomfortowy dla niej stan decyduje się na przyjęcie kolejnej porcji napoju wysokoprocentowego. Jednak zachowanie takie nie rozwiązuje problemu, a go pogłębia.

Skład kroplówek wykorzystywanych podczas odtruwania

Kroplówki, jakie podajemy umożliwiają uzupełnienie powstałych braków ważnych dla organizmu składników. Dzięki nim w prosty i szybki sposób można powrócić do właściwego poziomu niezbędnych składników odżywczych (takich jak: witamina B12, witamina C oraz aminokwasy). Substancje zostają wprowadzane do organizmu dożylnie. Taka droga podania gwarantuje ich 100% przyswojenie, co jest nieosiągalna dla innych metod podawania.

Odtruwanie alkoholowe pod okiem specjalistów

Uznaje się, że odtrucie alkoholowe powinno przebiegać stosunkowo powoli, zalecana jest kontrola lekarska tego procesu, najlepiej, gdy przebiega w warunkach ambulatoryjnych. Zgłaszając się na odtrucie alkoholowe Warszawa do naszej placówki https://odtruwaniewarszawa.pl/ po dokładnym zbadaniu stanu pacjenta oraz przeprowadzeniu  wywiadu lekarskiego, możliwa jest właściwa ocenia stopień zatrucia organizmu. Tym samym lekarz może ocenić siłę uzależnienia pacjenta od alkoholu. Umożliwia to odpowiednią reakcję organizmu na planowane odtrucie alkoholowe. Oczywiście w przypadku osób uzależnionych o pełnej sprawności fizycznej i psychicznej można mówić dopiero znacznie później. Moment ten związany jest z uczestnictwem w spotkaniach terapeutycznych (np. grupy AA) oraz całkowitą rezygnacją z napojów alkoholowych. Dużo zależy również od indywidualnych predyspozycji oraz stopnia uzależnienia danej osoby.

Osoba uzależniona od alkoholu poddawana odtruciu, musi przyjąć specjalne preparaty. Są one mieszankami elektrolitów, witamin oraz glukozy, mogą również być zalecane środki przeciwbólowe lub środki farmaceutyczne o działaniu uspokajającym. Taki skład preparatu umożliwia łagodzenie nieprzyjemne dolegliwości towarzyszące odstawieniu alkoholu. Dodatkowo są one w stanie wzmocnić organizm pacjenta oraz pozytywnie wpłynąć na zdrowie psychiczne (np. koją nerwy). 

Odtrucie alkoholowe w domu

Odtrucie alkoholowe w domu polega na wizycie lekarz, który podaje pacjentowi dożylny wlew eliminujący przykre skutki odstawienia alkoholu. Pacjent otrzymuje np. kroplówkę z glukozą i solą fizjologiczną oraz witaminami z grupy B, co znacznie poprawia jego stan oraz samopoczucie.

Skład kroplówki pozwala na uzupełnienie powstałych braków wodno-elektrolitowych oraz wykazuje działanie detoksykacyjne. Lekarz ma możliwość zapisania tabletek na odtrucie alkoholowe, co również jest w stanie przynieść ulgę pacjentowi. Jednakże specjaliści przestrzegają przed takim detoksem. Dzieje się tak, ponieważ może okazać się on zbyt szybki dla organizmu i można się od niego uzależnić (podobnie jak od alkoholu).

Cały zabieg trwa około godziny i pomaga zwalczyć dokuczliwe dolegliwości takie jak: bóle, wymioty i nudności, bezsenność, a nawet drżenia.

Wskazania do odtrucia alkoholowego

Zaletą odtrucia alkoholowego jest to, że pomaga złagodzić fizyczne i psychiczne skutki odstawienia alkoholowego. Umożliwia również oczyścić organizm z nadmiaru toksyn. Nadmierne spożywanie alkoholu wykazuje bardzo szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka, jest w stanie zniszczyć zdrowe komórki, degraduje wątrobę i zanieczyszcza organizm. Jednym z kroków w terapii leczenia alkoholizmu jest detoksykacja, która łagodzi skutki odstawienia alkoholu.

Odtrucie alkoholowe nie powinno być mylone z odwykiem. Odwyk jest to cały proces, gdzie odtrucie może być jedynie początkowym etapem i dobrym wstępem do dalszej drogi. Odwyk powinien wiązać się z oddziaływaniem nie tylko na sferę fizyczną, ale również psychikę osoby uzależnionej, tylko tak możliwe jest osiągnięcie sukcesu.  

Tagged with: