Odtrucie alkoholowe Tomaszów Mazowiecki oczyszcza organizm z alkoholu

Pomimo tego, iż nieustannie toczą się dyskusje dotyczącego tego, co się dzieje z człowiekiem będącym uzależnionym od alkoholu, nie maleje ilość osób chcących zrezygnować z picia. W 2020 roku TNS Polska przeprowadziła badania, które wykazały, że tylko 14 % z przebadanych osób zapowiada abstynencję.

Nie każdy, kto jest uzależniony od alkoholu jest zdecydowany na podjęcie leczenia. Jednak gdy dochodzi do tego, trudny staje się wybór metody, z pomocą której można odtruć organizm z produktów metabolizmu alkoholu. Najpierw, jak radzą lekarze, należy zgłosić się na detoks alkoholowy. Zabiegi odtrucia alkoholowego, które pomogą zwalczyć skutki kaca lub też odstawienia alkoholu są oferowane przez specjalistyczny gabinet w Tomaszowie Mazowieckim: https://odtruwanielodz.com/odtrucie-alkoholowe-rawa-mazowiecka-tomaszow-mazowiecki/. Istnieje możliwość przeprowadzenia odtruwania alkoholowe w domu pacjenta. Zapewniona jest 100% dyskrecja i zachowywane są wszelkie procedury bezpieczeństwa.

Oferowane odtrucie jest pomocne również w pozbyciu się kaca po weekendowej zabawie. Jakie są typowe dolegliwości po nadmiernym spożyciu napojów wyskokowych? Należą do nich: ogólne rozdrażnienie, bóle głowy, nasilone pragnienie, światłowstręt, a także nadmierna wrażliwość na hałas, kołatanie serca, nudności oraz drżenie mięśni. Nadmiar alkoholu przyczynia się do licznych zaburzeń we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu. Pod jego wpływem dochodzi do obniżenia stężenia takich substancji, jak: potas, magnez, wapń, fosforany. Co więcej, zmniejsza się również poziom cukru we krwi.

Czym jest odtrucie alkoholowe i dlaczego jest tak skuteczne?

Odtrucie alkoholowe jest prostą procedurą, polegającą na podaniu dożylnych kroplówek z substancjami odżywczymi, które szybko pozwalają osobie, która nadużywa alkoholu dojść do siebie. Od wielu lat stosowane było odtrucie alkoholowe, chociażby w szpitalnych oddziałach, czy też w klinikach leczenia uzależnień, również w prywatnych. Nie jest więc to innowacyjna metoda, ale dopiero od niedawna udało się jej uzyskać szerszy rozgłos i używa się jej powszechnie. Nic dziwnego, odtrucie z dojazdem do domu jest metodą niezwykle wygodną.

W odtruwającej kroplówce podstawą jest roztwór soli fizjologicznej, który zawiera glukozę, magnez i mieszankę elektrolitów. Co więcej, w skład kroplówki mogą wchodzić:

 • witaminy z grupy B;
 • witamina C;
 • ornityna;
 • koenzym Q10; 
 • glukoza;
 • sole mineralne.

W przypadku, gdy wymaga tego stan pacjenta, mogą być podawane leki uspokajające, bądź też nasenne lub przeciwwymiotne. Wszystko po to, aby zapewnić pacjentowi jak największy komfort w trakcie wykonywania całej procedury. W przypadku odtrucia w domu, przy pacjencie mogą być osoby mu najbliższe: rodzina lub też znajomi, którzy mogą go wspierać i motywować do dalszego leczenia uzależnień.

Na czym polega skuteczność odtruwania alkoholowego?

Kroplówki, które są używane w odtruwaniu alkoholowym, zawierają przede wszystkim substancje odżywcze oraz doraźne leki. Podaje się je do naczynia krwionośnego. Cała dawka, która jest podawana dostaje się do organizmu pacjenta. Bardzo ważna jest szybkość działania. W zaledwie parę minut związki podawane dożylnie są w stanie dotrzeć do tkanek i narządów. Dzięki temu pacjenci poddający się takiemu odtruciu mogą poczuć ulgę już w trakcie dożylnego wlewu. Zupełnie inaczej jest w przypadku leczenia kaca tzw. domowymi sposobami. Leczenie to dużo dłużej trwa i często jest nieskuteczne.

Jakie są cele odtruwania alkoholowego?

Podstawową funkcją odtruwania są regeneracja ciała i odtrucie organizmu poprzez wypłukanie trujących substancji, które powstały w wyniku nadużywania napojów wyskokowych. Odtrucie alkoholowe jest dobrym przygotowaniem na kompleksowe leczenie uzależnienia od alkoholu. Co więcej, daje ono możliwość zrozumieć, co przyczyniło się do uzależnienia, a także jakie są konsekwencje. Można to zauważyć,  kiedy np. uszkodzenia wewnątrz organizmu są tak duże, że samo odtrucie nie pomoże ich zniwelować. Istnieje wiele sposobów odtrucia organizmu, jednak bezpieczne przerwanie nadużywania alkoholu wymaga pomocy najlepiej ośrodka terapii uzależnień. 

Zespół abstynencyjny – co należy o nim wiedzieć?

W przypadku osób, które od dłuższego czasu są uzależnione od alkoholu, dochodzi do zmian na poziomie metabolicznych procesów. Nagłe odstawienie alkoholu może spowodować nieprzyjemne objawy fizyczne i psychiczne.

I faza jest związana z bólami głowy, mięśni, częstymi potami (nadpotliwością), nudnościami oraz biegunkami. Kolejna faza to również zaburzenia psychiczne, takie jak:

 • rozdrażnienie
 • napady agresji
 • zaburzenia w rytmie snu
 • napady lękowe
 • tzw. majaki alkoholowe.

Objawy zespołu abstynencyjnego może pomóc zredukować odtrucie alkoholowe. Także wieloletni alkoholicy mogą w krótkim czasie poczuć się lepiej i wyruszyć w walkę ze swoim alkoholizmem. Odtrucie jest dla nich pierwszym krokiem w całościowej terapii alkoholowej.

Jak długo trwa odtrucie alkoholowe?

Zależy to od kilku czynników, m.in. od tego, jak bardzo jest zatruty organizm pacjenta, przez jaki okres czasu trwał ciąg alkoholowy, a także w jakim stanie psychicznym i fizycznym znajduje się uzależniony. W przypadku osoby, która jednorazowo nadużywała napojów wyskokowych, dochodzi ona do swojej formy w czasie godziny.

Odtrucie w domu – bezpieczeństwo pacjenta przede wszystkim

W trakcie odtrucia alkoholowego na bieżąco jest monitorowany stan pacjenta. Z tego względu zabieg jest dla chorego bezpieczny i możliwe jest uniknięcie niepotrzebnych powikłań. Jest to bardzo ważne, gdy mamy osoby, które piją:

 • destruktywnie,
 • długo,
 • lub też alkohol o niskiej jakości albo niespożywczy.

Zalety odtruwania organizmu z alkoholu

Profesjonalna i szybka pomoc medyczna może skutecznie poprawić zły stan zdrowia osoby uzależnionej. Organizm po kilkudniowym odtruwaniu wraca do równowagi. To, jak długo trwa ten proces zależy od stanu pacjenta, który zgłasza się na taki proceder. Dzięki niemu można w sposób łagodny, kontrolowany i komfortowy przejść do stanu trzeźwości. Wpływa to zarówno na sferę fizyczną, jak i psychiczną. 

Oto korzyści, jakie niesie za sobą odtrucie organizmu:

 • zregenerowanie organizmu i usunięcie toksyn,
 • przerwanie ciągu alkoholowego w bezpieczny oraz kontrolowany sposób,
 • pozbycie się nieprzyjemnego bólu,
 • uzupełnienie witamin, mikroelementów, płynów,
 • ogólna poprawa samopoczucia,
 • gotowość do rozpoczęcia dalszej terapii,
 • wejście na drogę odzyskania kontroli nad własnym życiem,
 • wypełnienie warunku ośrodków terapii uzależnień – w zajęciach mogą uczestniczyć osoby, które są trzeźwe w danym momencie.

Dzięki płynowi wieloelektrolitowym, soli fizjologicznej, glukozie i witaminom, metabolizm zostaje przyspieszony i wskutek tego wątroba może szybciej pozbyć się nagromadzonego alkoholu.

Odtrucie alkoholowe – ważny krok ku terapii

Należy pamiętać, że odtrucie organizmu to nie sposób na wyleczenie z nałogu, ale ważny krok na drodze wyjścia z niego. Dzięki niemu organizm oczyszczony ze szkodliwych toksyn może w pełni skupić się na leczeniu uzależnienia. Pacjent wzmocniony fizycznie może wykorzystać ten czas, aby podjąć się terapii indywidualnej, bądź też grupowej.

Tagged with: