Odtrucie alkoholowe Katowice pomaga szybko pozbyć się kaca

Alkoholizm, podobnie jak inne uzależnienia, zwykle zaczyna się niepozornie. Możesz wypić piwo z przyjaciółmi podczas oglądania meczu, albo schłodzonego drinka na plaży aby się zrelaksować.

Niektórzy wybierają lampkę wina podczas oglądania ulubionego wieczornego serialu. Nie da się ukryć, że alkohol jest często nieodłącznym elementem naszego życia. Można go spotkać na urodzinach u siostry, firmowych imprezach integracyjnych i wielu innych okazjach (weselach, parapetówkach itp.).

Istnieje wiele sytuacji w których picie alkoholu uznawane jest jako norma. Granica między okazjonalnym piciem a uzależnieniem najczęściej się zaciera i nie jest zbyt wyraźna. Osoba, która nie potrafi lub nie chce zrezygnować z alkoholu w codziennym życiu, uważana jest za osobę chorą na alkoholizm. Należy zauważyć, że większość osób nadużywających alkoholu twierdzi, że nie ma tego problemu. Twierdzą oni, że picie alkoholu jest przecież normalne i wszyscy piją.

W alkoholu obecne są toksyny, które pozostają w organizmie człowieka np. po suto zakrapianej imprezie. Często zdarza się, że alkoholik pije przez wiele dni bez przerwy. Organizm może wtedy cierpieć z powodu niedoboru witamin i minerałów, które zostały wypłukane przez etanol. Odpowiedzią organizmu jest głód biochemiczny poprzez odczuwanie dyskomfortu po zaprzestaniu picia alkoholu. To właśnie wtedy pomocne może być odtrucie alkoholowe, które pomoże takiej osobie szybko dojść do siebie i uzupełnić utracone witaminy i sole mineralne. 

Na czym polega odtrucie alkoholowe Katowice?

Celem odtruwania alkoholowego jest oczyszczenie organizmu z toksyn, które są pozostałością po nadużywaniu trunków wysokoprocentowych. Proces ten pomaga także uzupełnić utracone elektrolity i witaminy.

Osoba uzależniona podczas odtrucia otrzymuje w postaci kroplówki elektrolity, sole mineralne i witaminy (zwłaszcza witaminy z grupy B i witaminę C). Pozwala to na szybkie przywrócenie równowagi  wodno-elektrolitowej organizmu. Szybkie przyswojenie podanych substancji spowodowane jest dożylnym podaniem kroplówek. Dobrze wiemy, że leczenie kaca tzw. domowymi sposobami trwa często nawet cały dzień. Po odtruciu, które trwa ok. godziny pacjent od razu odzyskuje siły witalne i dobre samopoczucie. 

Warto pamiętać, że na odtrucie alkoholowe Katowice powinniśmy zgłosić się do sprawdzonej i specjalistycznej placówki, która zajmuje się tego rodzaju procedurami. Kontaktując się z gabinetem https://odtruwaniekatowice.pl/ masz pewność, że procedura zostanie wykonana w sposób profesjonalny przez wykwalifikowanych ratowników. Dodatkowym atutem jest możliwość dojazdu do domu pacjenta z zachowaniem 100% dyskrecji oraz wszystkich procedur bezpieczeństwa. 

Jakie cele ma odtrucie alkoholowe i co wchodzi w skład kroplówek?

odtrucie alkoholowe ma dwa główne cele. Zatrzymuje cykl alkoholowy i zmniejsza psychiczne i fizyczne skutki gwałtownego odstawienia alkoholu, co jest szczególnie istotne dla osób, które długo nadużywają napojów alkoholowych i odtrucie jest dla nich pierwszym krokiem w kompleksowej walce z chorobą alkoholową. Odtrucie uzupełnia też poziom płynów w organizmie jest również uzupełniany poprzez detoksykację. Pomaga to poprawić samopoczucie pacjenta i przygotować go do terapii.

Pacjenci otrzymują:

– witaminę B1,

– magnez,

– potas.

Osoby uzależnione mogą również otrzymywać leki, które mają pomóc załagodzić uciążliwe skutki uboczne Zespołu Abstynencyjnego. Do leków tych należą środki przeciwbólowe, nasenne albo uspokajające. Stan pacjenta zawsze ocenia lekarz i określa czy podawanie leków jest konieczne czy nie.

Czy odtrucie alkoholowe przeprowadzane w domu jest bezpieczne?

Osoby, które cierpią na objawy odstawienia z powodu uzależnienia od alkoholu, często poszukują szybkiego odtrucia. W praktyce oznacza to podawaniem kroplówek. Jeżeli zgłosimy się do specjalistycznego gabinetu zajmującego się odtruciem alkoholowym, nie musimy obawiać się, że procedura będzie wykonana nieprawidłowo a odtrucie jest całkowicie bezpieczne.

Ważne jest, aby podczas odtruwania wziąć pod uwagę stopień zaawansowania choroby alkoholowej, obecność toksyn, a także zdrowie psychiczne i fizyczne osoby uzależnionej. Cały proces powinien być ściśle monitorowany przez specjalistów.

Kto powinien zgłosić się na odtrucie alkoholowe?

Na odtrucie alkoholowe może się zgłosić każdy, kto ma problem z silnym zatruciem alkoholowym bo przeholował dzień wcześniej na imprezie. Jednorazowe nadmierne picie alkoholu może spowodować silnego kaca. Osoby, którym nie pomagają domowe sposoby na pozbycie się kaca mogą zgłosić się na szybkie odtrucie alkoholowe. Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku osób, które napojów alkoholowych nawet wiele lat. Rzucenie picia alkoholu w takiej sytuacji może być bardzo trudne, a nawet niebezpieczne. Alternatywą jest odtrucie. Pozwala ono nie tylko przywrócić równowagę metaboliczną, ale także umożliwia nabranie sił przed kontynuacją kompleksowej terapii leczenia uzależnień. Pierwszym krokiem do trzeźwości jest zawsze odtrucie alkoholowe. Uzależnienie od każdego rodzaju alkoholu, narkotyków czy leków to poważna choroba, która może prowadzić do śmierci. Zaniedbanie problemu może skutkować skrajnym wyczerpaniem organizmu, zatruciem toksycznym, a nawet myślami samobójczymi. Uzależnienie dotyka nie tylko osobę uzależnioną, ale również członków jej rodziny i przyjaciół. Mogą oni być narażeni na objawy zaburzeń psychicznych osoby uzależnionej i również mogą stać się ofiarami.

Odtrucie alkoholowe jako początek kompleksowej terapii uzależnień

Pierwszym krokiem w pokonaniu uzależnienia jest odtrucie z alkoholu. Zmaganie się z każdym rodzajem uzależnienia, takim jak alkoholizm czy narkomania, może być trudne i niestety jest to proces długotrwały. Pacjent jest chory na alkoholizm przez całe życie. Możliwe jest wygranie takiej walki tylko jeżeli ma on silną motywację do życia w całkowitej trzeźwości. W ten sposób można nie tylko odzyskać pełnię sił oraz zdrowie, lecz także odbudować relacje z bliskimi, a także wrócić do pracy i zacząć na nowo funkcjonować w społeczeństwie.

Należy mieć świadomość, że uzależnienie od alkoholu to nie jest zawsze „picie na umór”, dość często rozpoczyna się ono od regularnego picia niedużych ilości trunków wysokoprocentowych. Nieleczony alkoholizm może mieć negatywny wpływ na zdrowie psychiczne i samopoczucie zarówno osoby uzależnionej, jak i jej najbliższych. Organizm może zostać zatruty przez substancje psychoaktywne, jeśli uzależnienie nie jest kontrolowane i alkoholik zatraca się w piciu różnego rodzaju trunków wysokoprocentowych. Może to spowodować spadek jego zdolności do codziennego normalnego funkcjonowania, a nawet doprowadzić do śmierci. Ważne jest, aby nie bagatelizować uzależnienia o i podjąć wysiłek, aby zakończyć nałóg, a odtrucie alkoholowe będzie bardzo pomocną procedurą na samym początku walki z nałogiem alkoholowym. Jeżeli pacjent w odpowiednim czasie podejmie kroki w kierunku leczenia swojej choroby alkoholowej – istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie potrafił żyć w całkowitej trzeźwości.  

Tagged with: