O czym warto pamiętać kupując pościel do sypialni?

Komplet pościeli to obowiązkowe wyposażenie każdej sypialni. Warto jednak pamiętać, że pościel jest czymś więcej niż jedynie elementem wystroju wnętrza. To od niej w dużej mierze zależy komfort i higiena twojego snu. Z tego powodu podczas wyboru pościeli należy brać pod uwagę nie tylko względy estetyczne, ale także jej jakość i funkcjonalność. Nie bez powodu ukuło się powiedzenie: „Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”!

Z jakiego materiału pościel wybrać?

Kluczowe znaczenie podczas wyboru pościeli ma materiał, z którego została wykonana. To właśnie on przede wszystkim decyduje o jakości pościeli. Szczególnie polecane są komplety uszyte z naturalnych tkanin. 

Największą popularnością cieszą się pościele bawełniane – i nic dziwnego! Dobra gatunkowo bawełna ma szereg zalet. Jest trwała i stosunkowo tania, a przy tym niezwykle przyjemna dla skóry. Bawełniany komplet zapewni właściwą cyrkulację powietrza, pozwoli twojej skórze oddychać i odprowadzi wilgoć. 

Warto zaznaczyć, że pościel z bawełny może być utkana z włókien różnego rodzaju. W zależności od potrzeb i preferencji możesz zdecydować się zatem na komplet z flaneli, satyny bawełnianej, kory, adamaszku bądź dżerseju. Wybór jest naprawdę spory! 

Do zalet bawełny można zaliczyć także fakt, że łatwo utrzymać ją w czystości, co w wypadku pościeli ma ogromne znaczenie. Dobre właściwości wykazują też inne materiały pochodzenia naturalnego, takie jak jedwab, len czy wełna. Zdecydowanie lepiej zrezygnować z tanich materiałów o niepotwierdzonej jakości, które są drażniące dla skóry i wykazują niską trwałość.

Design też ma znaczenie!

Choć względy praktyczne mają największe znaczenie podczas wyboru pościeli do spania, jej design też jest istotny. W końcu łóżko to centralny element każdej sypialni! Wygląd pościeli powinien być spójny z pozostałym wystrojem wnętrza. Niezwykle szeroki wybór pościeli znajdziesz w sklepach internetowych, które oferują prawdziwą różnorodność, jeśli chodzi o wzory i kolorystykę. 

W ostatnim czasie wiele osób chętnie stawia na minimalistyczne dodatki. Jeśli jesteś fanem nowoczesnego designu, monochromatyczna, gładka pościel może okazać się strzałem w dziesiątkę. Dużą popularnością cieszą się też komplety z motywami geometrycznymi lub botanicznymi. 

Najważniejsze jest to, by kolory i wzory występujące na pościeli były zgodne z Twoimi upodobaniami. Wybierz takie, które cię uspokajają i wywołują miłe skojarzenia. Warto pamiętać, że pościel w bardzo intensywnych barwach z wyrazistymi, gęstymi wzorami może działać drażniąco i w rezultacie zaburzać sen.

Tagged with: