Nowy trend wśród nastolatek. Kim jest VSCO girl?

Jakiś czas temu panowała moda na Tumblr Girls, czyli dziewczyny korzystające z aplikacji Tumblr, a w 2019 powstały Instagram i ulice zalały VSCO Girls. Kim są te dziewczyny? Czym charakteryzuje się typowa VSCO Girl?

Nowy trend wśród nastolatek. Kim jest VSCO girl?

Każdy, kto lubi być na bieżąco z trendami, zwłaszcza tymi w mediach społecznościowych, wie kim jest VSCO Grirl. Do tego miana pretenduje większość dzisiejszych nastolatek generacji Z, czyli osób urodzonych pod koniec lat 90.
VSCO to nie media społecznościowe, lecz aplikacja do przerabiania zdjęć. Kim jest typowa VSCO Girl? To dziewczyna, która wzoruje się na stylu lat 90. Bardzo dba o siebie, swoją cerę, stara się być jak najbardziej naturalna, dlatego stawia na minimalizm w makijazu. W kosmetyczce ma zawsze sporą ilość balsamów do ust marki Carmen, a w jej szafie królują oversize’owe ubrania, głównie luźne T-shirty, bluzy oraz króciutkie szorty. Nosi plecak marki Fjallraven (najchętniej model Kanken), buty to obowiązkowo Birkenstocki lub Crocsy. Najważniejsze są jednak Vansy, gdyż ta marka jest najbliższa VSCO Girls. VSCO Girl nosi długie włosy, a na jej nadgarstku zawsze znajdują się gumki do włosów typu scrunchie. Uwielbia też dodatki jak naszyjniki i bransoletki ze sznurków oraz muszelek lub chokery.

A Complete Guide to Become a VSCO Girl - Woman Reigns
VSCO Girl

Swój pokój zdobi najchętniej zdjęciami wykonanymi Instaxem, dużo w nim sztucznych roślinkek, puchowych poduszek i lampek, a kluczowy element to ogromna ilość naklejek w tym stylu. VSCO Girl obowiązkowo posiada konto na Instagramie oraz na Tik-Toku. Pije z bidonów hydroflask, używa IPhona, ma słuchawki Airpods.

Ten styl pokochały miliony nastolatek na całym świecie, sporo osób jednak z niego szydzi. Według nich to idealny przykład konformizmu i bezmyślne podążanie za modą z Instagrama.

Przy współpracy z blogiem kobiecaperspektywa.pl.