Nie wiesz na jaki styl mebli się zdecydować? Wybierz meble skandynawskie

Nie każdy ma w sobie żyłkę dekoratora wnętrz, która pozwala w sposób intuicyjny dobierać dodatki, meble i generalnie uczynić z pomieszczenia spójną kompozycję. Wówczas „ratować” można się stylami, które podbiły serca na całym świecie swoją uniwersalnością i elegancją. Styl skandynawski zdecydowanie jest jednym z nich i to on coraz częściej widywany jest w salonach, kuchniach i sypialniach.

Oczywiście ogromną przysługę w szerzeniu skandynawskiej myśli wnętrzarskiej uczyniły popularne na całym świecie skandynawskie sklepy z meblami. Nie jest to jednak wyłącznie ich zasługa, bo meble w stylu skandynawskim zdobyły ogromną popularność także dzięki swojej ogromnej funkcjonalności, eleganckiemu wyglądowi i ciekawym (bardzo charakterystycznym) kolorom. Poszukując idealnych elementów wystroju wnętrza, warto przyjrzeć się ofercie sklepów oferujących najwyższą jakość produktów, a niekoniecznie tych najpopularniejszych marek.

Czym właściwie charakteryzują się meble w stylu skandynawskim?

Tak naprawdę trudno jest ustalić jeden zestaw uniwersalnych cech mebli skandynawskich, bo projektanci regularnie zaskakują nowymi projektami i pomysłami na wykorzystanie sprawdzonych patentów. Najważniejsze są tu jednak dwie idee, które przyświecają całemu trendowi – funkcjonalność i wygoda.

Kto miał szansę siedzieć na jednym z foteli w stylu skandynawskim, ten z pewnością potwierdzi, jak ciekawe jest to przeżycie. Szczególnie jeśli osoba siadająca nie wiedziała, czego się spodziewać. Są to bardzo sztywne konstrukcje, sowicie obite tapicerką, które są naprawdę zaskakująco wygodne. Sprawiają one wrażenie twardych, ale tylko pozornie, bo całość jest nie tylko solidna i wytrzymała, ale przede wszystkim bardzo dobrze utrzymuje ciało.

Wspomniane tapicerki zazwyczaj występują w przeróżnych, ale lekko przytłumionych kolorach, które wpadają w pastele. Świetnie wkomponowują się one w przestrzenie wypełnione drewnianymi elementami, bo przecież one same zazwyczaj mają drewniane nóżki.

Do jakich wnętrz nadają się meble skandynawskie

Choć najlepiej, by tworzyły swego rodzaju spójną całość, to wcale tak nie musi być. Tak właściwie, to meble w stylu skandynawskim są na tyle uniwersalne, że sprawdzą się jako autonomiczne elementy w niemal każdym pomieszczeniu i spiszą się świetnie. Jak pokazuje doświadczenie, zakup pojedynczego mebla może stać się początkiem istnej rewolucji i zmian w dekoracji nie tylko pokoju, ale całego mieszkania lub domu.

„Które trendy zdominują nasze domy i mieszkania na przełomie 2021 i 2022 roku?” Sprawdź!

Oczywiście zachęcamy do pochylenia się wyłącznie nad ofertą mebli o wysokiej jakości wykończenia i materiałów, żeby mogłe one służyć całymi latami. Odnowienie wyposażenia mieszkania lub domu w stylu skandynawskim może okazać się kosztownym przedsięwzieciem, dlatego apelujemy, by wszystkie decyzje zakupowe były maksymalnie przemyślane i sprawdzone. Nie ma na to lepszego sposobu, niż korzystanie ze zweryfikowanych i znanych z jakości sklepów.

Tagged with: