Nie umiesz odmówić spożywania alkoholu? Daj szansę esperal Inowrocław

Zmiana diety mięsnej na roślinną, ćwiczenia oraz spożywanie mniejszej ilości cukru. Świadomość dotycząca zdrowia stale rośnie. Jak żyć, kiedy wokół znajduje się tyle pokus? Jedną z nich jest alkohol. Bardzo często ludzie nie potrafi żyć w towarzystwie alkoholu, bez możliwości spożycia go. Co, jeżeli nadmierne picie zacznie wpływać na zdrowie fizyczne i psychiczne? Radzenie sobie z chęcią odzyskania radości z życia oraz zrelaksowania się jest coraz trudniejsze.

Świat pełen jest nowoczesnych rozwiązań, które wpływają na funkcjonowanie alkoholików. Większość z nich niestety nie jest dostateczną ochroną, kiedy przyjdzie zostać samemu w domu. Terapie są niezbędne, aby wyleczyć chorobę. Jednak jak się wspomagać? Jak sobie radzić w obliczu zagrożenia, które stanowi spożywanie alkoholu?

Wszywka alkoholowa – fenomenalny wynalazek

Jakiś czas temu została wynaleziona wszywka alkoholowa. Niewiele się o niej mówiło, a jej działanie było wciąż zagadką. Tymczasem dzisiaj jej popularność rośnie, a społeczeństwo staje się bardziej świadome, jak wspomagać pacjentów z problemem alkoholowym. Przede wszystkim, esperal Inowrocław stała się metodą, z której możemy korzystać w każdej chwili, o każdej porze. Jej działanie nie kończy się przez wiele miesięcy, dlatego możemy bezpiecznie korzystać z jej efektów, niezależnie od sytuacji. Kiedy nie ufamy sobie, to można zaufać właśnie niej. 

Osoby, które wychodzą z uzależnienia od alkoholu czują się niepewnie, znajdując się w sytuacjach, gdzie spożywa się alkohol. Pewność siebie maleje, im więcej wyzwalaczy znajduje się wokół chorego. Wszywka alkoholowa ma odsuwać myśli od spożywania alkoholu. Całe jej działanie opiera się na budowaniu negatywnego stosunku do napojów alkoholowych. Analizując skutki uboczne, które wynikają z zagrożenia połączenia alkoholu i disulfiramu pacjenci bazują na strachu oraz wstręcie do alkoholu etylowego. W ten sposób możliwa jest zmiana nawyków funkcjonowania i zbudowanie bariery pomiędzy alkoholem, a pacjentem. 

Co zyskujemy decydując się na wszywkę alkoholową?

Czym się wyróżnia wszywka alkoholowa? Przede wszystkim jest to łatwość użytkowania. Nie musimy pilnować godzin przyjmowania tabletek i zapewniamy sobie efekty na kilka miesięcy. Każdy ma inne predyspozycje, dlatego długość działania disulfiramu może się nieznacznie różnić. Najczęściej jest to 8 do 10 miesięcy, chociaż wielu pacjentów potwierdziło nawet roczne działanie. Przez długi czas pacjenci są chronieni przed własną słabością. Ponadto, cała procedura przebiega bardzo sprawnie i szybko. Zabieg polega na podskórnym wszyciu leku, który natychmiast uwalnia się do krwiobiegu. Natychmiastowe działanie zawdzięczane jest nowoczesnej formie aplikowania leku. Przyjmowanie tabletek doustnych jest bardziej problematyczne i sprawia więcej zamieszania niż to jest konieczne. 

Jakie jest działanie wszywki alkoholowej?

Wszywka alkoholowa działa poprzez zablokowanie enzymu, który odpowiada za rozkład alkoholu w wątrobie. Jego blokada powoduje zwiększone nagromadzenie się oraz niemożność usunięcia z organizmu aldehydu octowego, który jest powodem tzw. kaca. Reakcja organizmu na aldehyd octowy jest różnorodna, jednak zawsze negatywna. W przypadku nagromadzenia się jego zbyt dużej ilości w organizmie objawy są znacznie nasilone i stają się wyjątkowo groźne. 

Dlaczego warto skorzystać z wszywki alkoholowej?

 • Niska cena w porównaniu do długości działania,
 • Natychmiastowy efekt,
 • Bezbolesny zabieg,
 • Komfortowe miejsce wszycia leku,
 • Wspomaganie leczenia alkoholizmu,
 • Pełne działanie przez cały proces leczenia. 

Dlaczego warto skorzystać z wszywki alkoholowej?

Wszywka alkoholowa jest nowoczesną metodą wspomagającą walkę z alkoholizmem. Życie z chorobą może stać się łatwiejsze, gdy nad każdym błędem czuwa ochrona w formie wszywki. Spożywanie alkoholu podczas działania leku jest stanowczo zakazane. Dlatego też zabieg jest dla osób pewnych, które dokładnie przemyślały kwestię aplikacji disulfiramu. Nie oznacza to jednak, że nie ma możliwości wyjęcia tabletek. Jeżeli zachodzi taka konieczność, na każdym etapie leczenia można wyjąć zaaplikowane tabletki. 

Wszywka alkoholowa jest elastyczna i ma służyć jako pomoc, a nie kara. Ze względu na wstyd związany z nadużywaniem alkoholu lek implantowany jest w niewidoczne, nierzucające się w oczy miejsce na ciele – najczęściej jest to pod łopatką lub na pośladku. W ten sposób zachowany jest komfort pacjentów oraz nie ma obaw o ewentualne blizny. 

Coraz więcej specjalistycznych klinik praktykuje zabiegi implantacji wszywki alkoholowej. Świadomość na temat problemów alkoholowych stale rośnie. Wybór wszywki alkoholowej może stać się pierwszą drogą w stronę lepszego życia. Spożywanie alkoholu jest powodem wielu poważnych chorób somatycznych. Po zabiegu całkowicie odsuwamy się od napojów alkoholowych, dla własnego bezpieczeństwa. Jesteśmy zobowiązani do życia w abstynencji, a więc uzyskujemy pierwotny cel, dla którego zdecydowaliśmy się na wszywkę. 

Informacje o zabiegu implantacji wszywki alkoholowej

Przebieg zabiegu implantacji wszywki alkoholowej:

 • konsultacja z lekarzem (precyzyjne określenie niezbędnych informacji),
 • znieczulenie miejscowe,
 • wszycie leku,
 • założenie szwów (do wyboru są także szwy rozpuszczalne, które wchłaniają się samoistnie),
 • powrót do codzienności od razu po zabiegu,
 • proces rekonwalescencji opiera się jedynie na kontroli szwów.

Wszywka alkoholowa stanowi zabieg ze spersonalizowanym i indywidualnym podejściem do pacjenta. Aby lek wykazał najwyższą skuteczność konieczne jest określenie niezbędnych czynników, unikatowych dla każdej jednostki. Lekarz analizuje wiek, wagę i stan zdrowia, a następnie decyduje o ilości leku, który należy umieścić w odpowiednim miejscu (zwykle jest to od 8 do 10 tabletek, ułożonych w gwieździstym kształcie). 

Rezultaty wszywki alkoholowej 

Efektywność wszywki alkoholowej zależna jest od podejścia użytkownika. Nie ma możliwości zrezygnowania z nałogu, jeżeli pacjent nie korzysta z innych, podstawowych form pomocy. Jednakże istotne jest także wdrożenie pomocniczych metod, które będą hartować silną wolę oraz samozaparcie. Niektóre osoby chcą po prostu zrobić sobie przerwę w piciu. Nie trzeba być uzależnionym, aby zdecydować się na wszywkę alkoholową. Stosujemy ją, aby zapewnić sobie przymusową pauzę. Spożywanie alkoholu wiąże się często z problemami z odmową. Możemy ochronić się sami przed sobą, za pomocą wszywanego leku. Rezultaty są widoczne, gdy dana osoba potrafi wytrzymać w niepiciu i zaczyna odczuwać wstręt, związany ze skutkami ubocznymi. 

Podsumowując, wszywka alkoholowa okazuje się być świetną formą pomocy, gdy wymagany jest odpoczynek od alkoholu. Nie ważne, czy decyzja została podjęta profilaktycznie, czy ze względów zdrowotnych. Każdy powód umożliwia takie same efekty. Korzystając z nowoczesnych rozwiązań, takich jak wszywka alkoholowa, możemy w spokoju pójść na imprezę, bez ryzyka, że nie uda nam się powstrzymać od picia lub po prostu wysiedzieć w domu w wolny wieczór, po stresującym dniu w pracy bez lampki wina. Wszywka alkoholowa jest bezpieczna i nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań, których trzeba przestrzegać przed zabiegiem. Wszywkę określić można jako bezproblemowy mechanizm, który pomaga osobom potrzebującym odzwyczaić się od spożywania alkoholu. 

Tagged with: