Netflix – najlepsze filmy romantyczne (lista aktualizowana)

Na platformie Netflix nie brakuje filmów romantycznych, które nadadzą się na wspólny wieczór z drugą połówką. W naszym zestawieniu znajdziecie zarówno klasyczne hity, które pewnie zna większość osób, oraz nowości, może nieszczególnie promowane, ale z pewnością warte obejrzenia. Sprawdź, najlepsze filmy romantyczne Netflix (nasza lista jest na bieżąco aktualizowana).

Netflix — najlepsze filmy romantyczne

Do wszystkich chłopców, których kochałam (dramat 2018)

Ocena użytkowników Netflix 8,4

Bohaterką filmu jest Lara Jean Song Covey, której listy miłosne napisane w sekrecie do pięciu chłopców, zostają nagle wysłane do adresatów. Od tej pory wyimaginowane życie uczuciowe nastolatki zostaje wywrócone do góry nogami.

Film, za sprawą plakatów czy zwiastunów, może sprawiać wrażenie typowej, głupawej komedyjki romantycznej o nastolatkach, okazuje się jednak propozycją zwyczajnie wciągającą, budzącą emocje i ciekawą. Problemy młodych ludzi zostały skomponowane z pomysłem, dzięki czemu efekt końcowy jest naprawdę przyjemny w odbiorze. Do wszystkich chłopaków, których kochałam podejmuje wiele ważnych kwestii, prowokując czasem do dyskusji, zachowuje jednak przy tym wszystkim świetną równowagę — nie czyni tematów banalnymi za sprawą prostackich żartów, ani nie przytłacza ciężarem, pozostawiając po sobie wrażenie świeżości i lekkości. To film, który można obejrzeć każdego wieczoru, gdyż pozwala na chwilę oderwać się od codzienności, pośmiać się, wzruszyć i po prostu dobrze bawić.

Kocha, lubi, szanuje (komedia 2011)

Ocena użytkowników Netflix 7,4

Główny bohater filmu, Cal Weaver uważa, że jego małżeństwo jest idealne, do czasu, gdy jego żona Emily występuje o rozwód. Cal zostaje singlem i szuka miłości z pomocą kobieciarza Jacoba Palmera, który całkowicie zmienia jego życie. Obaj odkrywają jednak, że bycie podrywaczem bez właściwej partnerki traci sens.

Kocha, lubi, szanuje to jedna z najbardziej znanych produkcji ostatnich lat, ciesząca się świetnymi ocenami i recenzjami. W gwiazdorskiej obsadzie wystąpili m.in. Steve Carell, Ryan Gosling, Julianne Moore, Emma Stone oraz Marisa Tomei. To historia o tym, że nigdy nie jest za późno na miłość. Przekaz może i prosty, ale film przekonuje i potrafi oczarować pewną romantyczną magią. Jest zabawnie, momentami emocjonalnie, mamy świetne kreacje aktorskie i problemy, które prawdopodobnie nie są obce nikomu z nas. Podsumowując: to porządne kino ze smakiem. Nie znajdziesz tu głupiego humoru ani niesmacznych żartów, a wszystkie gwiazdy z obsady dosłownie błyszczą w każdym pojedynczym kadrze. To świetna propozycja dla osób, które celują w bardziej znane hollywoodzkie tytuły.

Kocha, lubi, szanuje". Niesztampowa komedia romantyczna z gwiazdorską  obsadą [RECENZJA] - Telemagazyn.pl
Netflix filmy romantyczne

Droga do szczęścia (dramat 2009)

Opinia użytkowników Netflix 7,3

Film oparty został na bestsellerze Riacharda Yatesa o tym samym tytule. To fascynująca, poruszająca opowieść o wypełnionym pasją życiu młodej pary na przedmieściach Connecticut, która postanawia zaryzykować wszystko i podążyć za marzeniami. Chcą uciec od rutyny, jednak czy mogą tego dokonać bez rozpadu małżeństwa…

Droga do szczęścia to kino ambitne i wymagające, a zaprezentowana historia miłosna to nie lekka opowieść rodem z komedii romantycznej, a raczej poruszający melodramat o życiu. Zamiast kolorowych i baśniowych marzeń widzimy smutną i przytłaczającą rutynę, gdzie motyle w brzuchu dawno ustąpiły miejsca sprzeczkom małżeńskim i wzajemnej niechęci. Jednak czy nie jest obraz miłości? Jeśli szukacie filmu, który pokaże wszystkie kolory życia we dwoje, zdecydowanie warto sięgnąć po Drogę do szczęścia. Film prowokuje do przemyśleń i porusza rozmaite emocje. W rolach głównych występują Kate Winslet i Leonardo Di Caprio, a obraz doczekał się 3 nominacji do Oscara.

Nasze noce (dramat 2017)

Ocena użytkowników Netflix 6,9

Film opowiada historię wdowy Addie Moore i wdowca Louis’a Waters’a, którzy przez lata mieszkają obok siebie. Sąsiedzi nie ma żadnej relacji, ale wszystko się zmienia, kiedy Addie postanawia zaprzyjaźniź się z Louis’em.

Film debiutował w 2017 roku i od razu podbił serca widzów oraz krytyków. Główni bohaterowie to starsi ludzie w jesieni życia, których nikt nie podejrzewałby o zdolność do magicznych uniesień miłosnych i zauroczeń. Nasze noce udowadnia jednak, że miłość może nas zaskoczyć w każdym wieku. Odtwórcy głównych ról, Jane Fonda oraz Robert Redford, zachwycają swoimi kreacjami, budząc ogromną sympatię już od pierwszych minut. Takie filmy ogląda się zwyczajnie miło — jest uczucie, ciepło, troska, spokój… Czyli wszystko to, co świetnie sprawdzi się podczas seansu z drugą połówką, zwłaszcza jeśli typowe komedie romantyczne już Wam się znudziły.

Pożegnanie z Afryką (dramat 1985)

Ocena użytkowników Netflix 7,2

Pożegnanie z Afryką to zrealizowany z epickim rozmachem romans, który podbił serca widzów na całym świecie. Film opowiada o losach duńskiej pisarki Karen Blixen, która około roku 1914 wyjechała do Kenii, aby wraz ze swoim mężem założyć tam plantację kawy. Ku swemu zdumieniu, bohaterka szybko zakochuje się w Czarnym Lądzie, jego mieszkańcach oraz tajemniczym myśliwym, z którym połączył ją namiętny romans.

Jeśli chodzi o gatunek romantyczny, to Pożegnanie z Afryką należy do klasyków filmowych. W rolach głównych występują Meryl Streep i (jak zawsze niezawodny w rolach amantów) Robert Redford. To wspaniały, pełen rozmachu romans dla widzów gotowych na zanurzenie się w historii miłosnej na blisko trzy godziny (!) oraz doskonałą propozycją dla miłośników klimatycznych kostiumowych melodramatów. Produkcja z pewnością oczaruje osoby, które cenią niespieszne historie i subtelne piękno bardziej aniżeli serduszka, amory i wartką akcję.