Najlepsze systemy inteligentnego domu dla Twojego nowego domu

Inteligentny dom to sposób na usystematyzowanie i zautomatyzowanie większości czynności, które wykonuje się w tej przestrzeni. Jakie systemy są najlepsze dla Twojego nowego domu?

Czym jest inteligentny dom?

Zanim jeszcze ktoś podejmie decyzję o zakupie oferty obejmującej wdrożenie systemu, a także o nabyciu konkretnych urządzeń, powinien dowiedzieć się, czym tak właściwie jest inteligentny dom. Jak działa? Jakie technologie odpowiadają za jego funkcjonowanie?

Samo stwierdzenie „inteligentny dom” odnosi się do konfiguracji domu, w którym urządzenia mogą być sterowane nie tylko manualnie, ale także za pomocą zaawansowanych technologicznie aplikacji i programów, z dowolnego miejsca za sprawą łącza internetowego, czy z poziomu smartfona lub innego urządzenia, które jest podłączone do sieci.

Jakie funkcje obsługuje inteligentny dom?

Nie wszyscy wiedzą, ale namiastkę inteligentnego domu można mieć na wyciągnięcie ręki. Systemem, który może dobrze przedstawić funkcjonowanie Smart Home, jest sterowanie telewizorem z poziomu smartfona. Technologia pozwala przerzucać ekran z telefonu na telewizor, sterować aplikacjami, przełączać programy, czy wybierać seriale i filmy na platformach streamingowych z filmami i serialami.

Zdalne sterowanie funkcjami poszczególnych urządzeń nie musi ograniczać się wyłącznie do telewizora. W inteligentnym domu, poprzez zaawansowane technologie można kontrolować także działanie urządzeń odpowiadających za system ochronny, regulację temperatury pomieszczeń, podlewanie ogrodu, czy przygotowywanie jedzenia lub pranie ubrań. Możliwości jest znacznie więcej.

Jak zarządza się inteligentnym domem?

Zarządzanie inteligentnym domem jest możliwe z poziomu aplikacji, wymaga to jednak zainstalowania odpowiednich sterowników poszczególnych urządzeń, na przykład bramy, oświetlenia, rolet zewnętrznych, czy energii elektrycznej. Cały system mogą zamontować wyłącznie specjaliści tak, aby korzystający mógł z powodzeniem obsługiwać poszczególne funkcje z poziomu aplikacji. 

Najciekawsze funkcje inteligentnego domu

Jedną z najciekawszych funkcji inteligentnego domu, jest ogrzewanie podłogowe. To rozwiązanie, które pozwala nie tylko lepiej kontrolować poziom temperatury w pomieszczeniach, ale także podnieść komfort osób z alergiami, które akurat w nich przebywają. Od razu można również zwrócić uwagę na względy estetyczne, do ogrzewania podłogowego nie trzeba montować dodatkowych urządzeń, które wiszą na ścianach. 

To jeden z powodów, decydujący o tym, że wiele osób przestaje się zastanawiać – czy warto inwestować w ogrzewanie podłogowe? Działanie systemu sprawia, że nie unosi się kurz, co może być kluczowe w kontekście codziennego funkcjonowania w poszczególnych pokojach. Oprócz tego jest to rozwiązanie, które przyniesie dodatkowe pieniądze w portfelu, oszczędność może wynosić nawet 15% energii rocznie, w porównaniu z grzejnikami.  

Kto może pomóc we wdrożeniu systemu?

Stworzenie własnego inteligentnego domu samemu, od podstaw, na pewno nie należy do prostych czynności. Wymaga odpowiedniego przygotowania merytorycznego, a także dużej ilości czasu i rozeznania w najnowszych technologiach – jakie urządzenia kupować, a których nie. Dlatego wiele osób decyduje się skorzystać z umiejętności specjalistów, którzy zajmują się wdrażaniem takich systemów, na przykład https://zamel.com/pl/supla-sterowanie-wi-fi


Tagged with: