Na jaki się zdecydować makijaż do białej sukienki?

Biała sukienka bywa problematyczna. Po pierwsze nie każda kobieta wygląda w niej dobrze, a po drugie nie mamy zielonego pojęcia jaki dobrać makijaż do białej sukienki. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Postaw na kontrast

Pamiętajmy, że udany makijaż do białej sukienki nie może się zlewać z jej kolorem. Do białej sukienki nie wykonujemy jasnego makijażu. Jeśli byśmy taki sobie zrobiły, to uzyskałybyśmy efekt bardzo kiczowatej oraz nudnej stylizacji. Makijaż powinien zawsze bazować na pewnych kontrastach. Jednak pamiętajmy, że im kreacja jest żywsza, tym tonacja makijażu powinna być bardziej stonowana.

Interesuje jednak nas teraz biała sukienka. Wiele kobiet zastanawia się czy można dobrać do niej makijaż nude? Jaka jest odpowiedź? Tak naprawdę można na niego postawić, ale niekoniecznie na wieczór. Bowiem w kreacji wieczorowej może się on wydawać za bardzo mdły. Lepsze okażą się kolorowe cienie, jednak odcienie należące do bardzo jaskrawych, jak pomarańcz czy też żółć zostawiamy tylko i wyłącznie na jakieś wielkie wyjścia. Możemy także sięgnąć po pastelowe cienie, najlepiej w kolorze, który pasuje do tęczówki oka. Dobrze będą także wyglądać ciemnobrązowe cienie. Na policzkach pojawić się powinny ciepłe kolory. Wymienić tutaj możemy jasny róż czy też odcień brzoskwiniowy. Paznokcie możemy pomalować w zasadzie na dowolny kolor jaskrawy, no chyba, że biel nie jest do końca czysta, a w odcieniu ecru. Wówczas będą odpowiedniejsze lakiery pastelowe czy też chociażby manicure french.

Czy poradzimy sobie same z tym makijażem?

Wiele kobiet także zastanawia się czy poradzi sobie samodzielnie z wykonaniem idealnego makijażu? Kobiety, które nie miały do czynienia z wykonywaniem make-upu mogą mieć niemały problem. Oczywiście póki nie zaczniemy próbować, to nigdy tego nie opanujemy. Pamiętajmy w związku z tym, że powinnyśmy trenować, ale nie polecamy zaczynać treningów przed jakimś ważnym wyjściem.

Zatem gdy czeka nas ważne wyjście, bankiet czy też impreza okolicznościowa to polecamy się zdecydować na wizytę u kosmetyczki. Stylistka nie tylko dobierze do nas odpowiednie kolory, wykona profesjonalny makijaż, ale będzie on przede wszystkim trwały. Po godzinie na parkiecie nie będzie nam spływał czy też zaczynał wyglądać na niechlujny. Takiego efektu nikt nie chce uzyskać. Poza tym doświadczone makijażystki są w stanie bardzo odmienić naszą twarz. Przy użyciu odpowiednich kosmetyków mogą rzeczywiście wykonturować naszą twarz. Jednak najważniejsze są tutaj umiejętności, które są latami nabywane.