Na jaki makijaż do zielonych oczu się zdecydować?

Makijaż do zielonych oczu daje nam naprawdę duże możliwości oraz może nieco rozbudzić kreatywność. Kobiety, które posiadają ten kolor oczu mogą wybierać w naprawdę szerokiej gamie barwnej kosmetyków oraz nie muszą kompletnie się martwić, że będą wyglądały w sposób niekorzystny. Jak się należy malować mając oczy w kolorze zielonym?

Ile osób ma oczy w kolorze zielonym?

Kobiety coraz części dobierają do kosmetyki do swojego koloru oczu oraz do swojej cery. Zielony oczy dają nam coraz to więcej możliwości niż oczy w innych kolorach. Na pewno ucieszy to posiadaczki szmaragdowych, kocich, jak i także oliwkowych oczu.

Szacuje się, że oczy w kolorze zielonym ma jedynie cztery procent osób na świecie. Jest to spotykana najrzadziej barwa oczu. Najwięcej osób, które ma taki kolor tęczówki zamieszkuje Irlandię oraz Europę Północną. Z zielonymi oczami najczęściej występuje rudy bądź też kasztanowy kolor włosów. Jednak nie jest to reguła.

Jak dobrać odpowiedni makijaż do koloru oczu?

Czy kobiety posiadające kolor zielony oczu mogą sobie pozwolić na bardziej niekonwencjonalny oraz szalony makijaż od kobiet mających oczy niebieskie czy też brązowe? Tak się okazuje, że oczy zielone pozwalają na znacznie większą kreatywność oraz także swobodę w aplikowaniu make-upu.

Dobry makijaż do zielonych oczu spełniać powinien pewne kryteria, między innymi powinien podkreślać odcień naturalny oczu, być lekki oraz trwały, a do tego nieskomplikowany oraz także łatwy do nanoszenia. Odcieni oczu zielonych jest tak naprawdę kilka, jednak jest kilka reguł makijażowych, które użyte sprawiają, że oczy zielone nie tylko będą podkreślone, ale nikt nie będzie mógł obojętnie przejść obok.

Jak zielone oczy podkreślić przy pomocy makijażu?

Jeśli chodzi o puder oraz o podkład, to musimy dobrać kolory, który imituje najbardziej odcień naszej skóry. Wówczas będziemy mieli pewność, że skóra wygląda naturalnie, a do tego unikniemy efektu samej maski.

W makijażu dla oczu zielonych są oczywiście najważniejsze oczy oraz także ich podkreślenie. Osoby o kolorze najrzadszym tęczówek eksperymentować mogą z kolorami oraz nie muszą się bać barw kontrastowych. Wiele ciekawych inspiracji możemy poszukać w sieci. Szczególnie inspiracji poszukujmy w mediach społecznościowych oraz na blogach modowych, które prowadzone są przez doświadczone stylistki. Możemy nawet umówić się do makijażystki czy też stylistki na próbny makijaż i podejrzeć jak ona to robi oraz co ewentualnie możemy przenieść do swojego makijażu codziennego.