Moskitiera, ochrona całą dobę na drzwi i okna

Swoją obecnością potrafią sprawić, że nawet najprzyjemniejsze chwile staną się koszmarem. Owady atakują z równą zaciekłością w ciągu dnia, lecz także nocą, wkraczając bezceremonialnie nawet do naszych mieszkań. Mimo setek pomysłów nikt nie znalazł jeszcze złotego środka, by się przed nimi bronić. Pozostaje jedynie zapora w postaci moskitier i o nich właśnie chcemy Wam opowiedzieć. Jakie wybrać? Czym kierować się przy zakupie? Jak samodzielnie je zamontować? Zapraszamy do lektury.

Moskitiera, co to jest?

Zasłona z gęstej siatki montowana w otworach okiennych, drzwiowych, czasami na biwakach. Choć jej nazwa pochodzi od hiszpańskiego słowa mosquito (komar), moskitiery są niezastąpione w przypadku ochrony wnętrz naszych domów przed wszystkimi przedstawicielami owadziego świata.

Istotnym warunkiem, by nic co pełza, biega i fruwa, nie przedostało się do środka, jest dokładny montaż moskitiery, ściśle dopasowanej do wymiarów otworów ściennych.

Z tego powodu należy wybierać dostawcę, który oferuje opcję sprzedaży moskitiery zgodnej z podanymi przez klientów rozmiarami. Świadczy to nie tylko o profesjonalizmie sklepu, lecz także jest dowodem na autentyczną troskę o klientów. Doskonałym przykładem takiego podejścia do obsługi jest sklep Labona, o którym więcej można dowiedzieć się ze strony https://www.labona.pl.

Moskitiera, jaką wybrać?

Najlepszą! Taką, która z pewnością spełni wszystkie nasze oczekiwania, włącznie z trwałością na długi okres. Wybór powinien być determinowany konkretnymi potrzebami, ponieważ lista oferowanych rodzajów moskitier jest naprawdę imponująca.

Moskitiery, rodzaje:

  • Moskitiery drzwiowe;
  • Moskitiery okienne;
  • Moskitiery plisowane;
  • Moskitiery na rzep;
  • Moskitiery rolowane;
  • Moskitiery do okien dachowych;
  • Moskitiery lamelowe.

Powyższy wykaz nie wyczerpuje możliwości asortymentowych Labony.

W ofercie dostawcy znajdziemy także:

  • Aluminiową ramę do okien z moskitierą;
  • Aluminiową ramę teleskopową z moskitierą;
  • Aluminiową ramę z moskitierą do drzwi

Zastosowanie ramy pozwala na pozostawienie drzwi lub okna w pozycji otwartej. Otwór drzwiowy samoczynnie zostaje zasłonięty moskitierą po przejściu użytkownika. Podobnie zabezpieczone są otwory okienne.

Wypada dodać, iż wymiary oferowanych ram są znormalizowane, co powoduje, iż pasują one do większości drzwi i okien znajdujących się na rynku.

Moskitiery, zastosowanie

Moskitiery drzwiowe wyposażone są w zawiasy samozamykające. Materiał wykorzystany do produkcji ram imituje kolorystycznie drewno, renolit oraz kolory RAL (system oznaczania kolorów w odniesieniu do ustalonych wzorców). Montaż moskitiery lub jej zdjęcie nie wymaga użycia żadnych narzędzi.

Pomiędzy poszczególnymi modelami moskitier ze zrozumiałych powodów mogą występować różnice konstrukcyjne.

Moskitiery okienne podobnie jak i wcześniej wymienione idealnie wpasowują się w design okien drewnianych, renolit oraz RAL. Montaż za pomocą uchwytów obrotowych nie powoduje ingerencji w strukturę materiałową okna.

Moskitiery plisowane pozwalają na złożenie osłony w płaszczyźnie pionowej. Układ załamań siatki przypomina swym wyglądem miech akordeonu, co po złożeniu sprawia, iż moskitiera tworzy gustowny wąski pas przylegający do futryny.

Moskitiery na rzep stanowią mobilną wersję swoich odpowiedniczek z racji możliwości niezwykle prostego montażu i demontażu za pomocą rzepów. Nie ma przeciwwskazań, by zabierać moskitierę ze sobą na letnie wypady na kemping.

Moskitiery rolowane zwijają się w formie rulonu. Górny profil będzie znajdować się w świetle okna, co częściowo ograniczy siłę emisji światła dziennego.

Moskitiery do okien dachowych montuje się bezpośrednio na ścianie za pomocą specjalistycznych haczyków. Tego typu rozwiązanie zapobiega opadnięciu materiału ochronnego.

Moskitiery lamelowe składają się z pasów lamelowych z obciążnikami. Montaż prosty, przy użyciu rzepów.

Jak widać, dostawca przewidział zabezpieczenie wszystkich możliwych otworów ściennych oraz dachowych. Nam nie pozostaje nic innego jak zamontować odpowiednie moskitiery, by cieszyć się spokojnym snem, nieprzerywanym natrętnym bzyczeniem komara. Dobranoc.

Tagged with: