Modelowanie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Nic dziwnego, pełne, jędrne wargi nie tylko dodają urody każdej kobiecie, lecz także zwiększają atrakcyjność i pewność siebie. Jeżeli twoje usta straciły z wiekiem swoją objętość bądź nie jesteś zadowolony z ich kształtu, zdecyduj się na terapię modelowania kwasem hialuronowym. Na czym polega zabieg? Jakich efektów można oczekiwać?

Modelowanie ust – na czym polega zabieg?

Modelowanie ust to zabieg iniekcyjny polegający na wstrzykiwaniu w wargi kwasu hialuronowego w celu uzyskania naturalnego efektu powiększenia i korekcji kształtu ust. Przed sesją usta są znieczulane specjalną maścią po to, by zminimalizować dyskomfort podczas ostrzykiwania czerwieni wargowej. Ponadto większość stosowanych preparatów jest wzbogacona o znieczulenie w postaci lidokainy, co dodatkowo zwiększa komfort pacjentów.

Kwas hialuronowy jest wstrzykiwany za pomocą igły bądź kaniuli. W trakcie terapii nie zostają uszkodzone naczynia krwionośne. Po zaaplikowaniu preparatu, specjalista wykonuje masaż modelujący kwas w wargach.

Zakres zabiegu wypełniania ust jest szeroki, można dzięki niemu nadać wargom pożądany kształt, jednocześnie redukując wszelkie niedoskonałości i asymetrię, zatem jest on dostosowywany do konkretnych oczekiwań i potrzeb pacjenta.

Mimo że modelowanie ust nie wymaga szczególnych przygotowań przed i po zabiegu, po kuracji zaleca się spożywanie dużej ilości wody oraz w razie potrzeby używania preparatu na siniaki.

Pierwsze efekty modelowania widoczne są niemal natychmiastowo po sesji. Na satysfakcjonujące rezultaty należy jednak poczekać około tygodnia (do momentu zniknięcia obrzęku). Zabieg należy powtarzać co 12-24 miesiące.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym – efekty zabiegu

Zabieg modelowania ust może być wykonywany u pacjentów w różnym wieku. U młodych osób powiększona zostaje objętość warg oraz poprawiony kontur, w przypadku osób starszych dokonuje się korekty konturu ust, jednocześnie niwelując zmiany powstałe w wyniku naturalnego procesu starzenia się.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym to nie tylko metoda, dzięki której jest możliwe wypełnienie i powiększenie warg, lecz także ich nawilżenie, ujędrnienie i uzyskanie wyraźniejszego kolorytu. Dodatkowo rozwiązany zostaje problem asymetrii, opadniętych kącików oraz zmarszczek na ustach i w ich okolicach.

Piękne, miękkie i wydatne usta wyglądają młodziej. Wpływają również na wyraz twarzy, zwiększają atrakcyjność i pewność siebie pacjentów.

Wiele kobiet wciąż obawia się tego zabiegu, chcąc uniknąć nienaturalnego efektu, czy wyraźnej zmiany. Obecne techniki modelowania ust jak i dostępne preparaty sprawiają, że można uzyskać bardzo naturalny efekt, poprawę, ale bez efektu przerysowania. 

Najważniejsze, żeby lekarz wiedział, jakie są oczekiwania pacjentki, jakiego efektu oczekuje i dostosuje zarówno preparat jak i podaną ilość. 

Usta są wizytówką kobiety, dlatego warto o nie dbać i zachować ich naturalność i piękno na dłużej wykorzystując zdobyczne medycyny estetycznej.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu modelowania ust kwasem hialuronowym

Mimo że zabieg modelowania ust przy użyciu kwasu hialuronowego jest całkowicie bezpieczny, istnieją określone przeciwwskazania do jego wykonania, takie jak:

  • ciąża i laktacja,
  • infekcje skórne,
  • aktywna opryszczka,
  • choroby nowotworowe,
  • niewyrównana cukrzyca,
  • miesiączka,
  • spadek odporności.

Podsumowanie

Modelowanie ust to zabieg cieszący się ogromnym zainteresowaniem wśród osób w różnym wieku. W przypadku młodych pacjentów korekcie najczęściej poddaje się wargę górną bądź dolną, która nie została w pełni wykształcona po to, by zwiększyć jej objętość. Wypełnienie kwasem hialuronowym to również doskonały sposób ujędrnienia ust, podniesienia kącików i zredukowania zmarszczek pojawiających się na wargach i wokół nich w wyniku procesu starzenia się. Jeżeli zależy ci na uzyskaniu naturalnego efektu, warto skorzystać z usług doświadczonych specjalistów. Polecamy Absolu Clinic – Klinikę Medycyny Estetycznej w Warszawie, dzięki której poczujesz się wyjątkowo i pięknie.

Tagged with: