Minimalistyczna łazienka – co powinno się w niej znaleźć?

Minimalizm to trend, który na stałe zagościł w domach Polaków. Urządzone w ten sposób pomieszczenia stanowią prawdziwą odskocznię dla osób, które na co dzień są zmęczone nadmiarem bodźców płynących z każdej strony. Powrót do domu, który nie jest przeładowany nadmierną liczbą dodatków i elementów wyposażenia sprawia, że możemy poczuć ukojenie. Z drugiej strony warto zaznaczyć, że takie aranżacje wcale nie muszą być surowe i chłodne. Odpowiednio przemyślane, staną się przytulne i zachęcą do spędzania w nich czasu. W jaki sposób zaaranżować minimalistyczną łazienkę, aby była funkcjonalna, a jednocześnie sprzyjała relaksowi?

Podstawowe informacje na temat minimalistycznych aranżacji

Opisywany styl to kwintesencja powściągliwości i umiaru. Dotyczy to zarówno kolorystyki, jak i elementów wyposażenia. Ważną cechą jest też przejrzystość, funkcjonalność oraz wysoka jakość wykonania. Można wybrać np. dwa kolory, które będą dominować w pomieszczeniu i stanowić bazę. Znakomitą opcją będą beże, biele, czerń oraz inne zgaszone odcienie. W taki wystrój świetnie wkomponują się szare meble łazienkowe. Warto pamiętać o tym, aby w trakcie planowania aranżacji być konsekwentnym, jeśli chodzi o wybór kształtów. Co za tym idzie, decydując się na umywalkę wyróżniającą się geometryczną formą, podobnie powinna wyglądać miska WC. Szczególnie polecane są umywalki nablatowe. Do tego idealnie sprawdzi się bateria umywalkowa Rea w wersji stojącej na blacie, która zapewni ciekawy efekt.

Minimalistyczne drzwi pod prysznic, czyli jak dopasować kabinę?

Ze względu na charakter opisywanego stylu, najlepszą opcją będzie zastosowanie rozwiązań podtynkowych. Dotyczy to zarówno armatury, jak i stelaża do WC. Na wierzchu nie powinny być widoczne kosmetyki, dlatego warto, aby w łazience znalazły się szafki i regały pozwalające na wygodne przechowywanie wszystkich drobiazgów. Ukrycie elementów instalacji sprawia, że pomieszczenie wydaje się optycznie większe i bardziej schludne. Co więcej, łatwiej będzie nam utrzymać porządek. W minimalistycznych łazienkach częściej spotykana jest szyba prysznicowa walk in lub kabina z ultrapłaskim brodzikiem niż wanna. Aby wnętrze stało się bardziej funkcjonalne i przestrzenne, warto zrezygnować z brodzika na rzecz odpływu liniowego.

Bateria do prysznica w stylu minimalistycznym

Jeśli chodzi o armaturę, można postawić na proste wersje o geometrycznych kształtach. Osobom lubiącym nowoczesne rozwiązania spodoba się bateria automatyczna, która ułatwia codzienne mycie rąk. Wiele osób decyduje się na modele w kolorze czarnego matu, które znakomicie kontrastują z jasnymi płytkami. Jeśli chodzi o wykończenie ścian, można postawić na kafelki imitujące beton. Ponadczasowym rozwiązaniem jest też połączenie bieli i czerni. Jasne ściany i podłoga optycznie powiększają pomieszczenie, dlatego jest to dobry wybór zwłaszcza w przypadku małych łazienek. W trakcie urządzania wnętrza zachowajmy umiar w kwestii dodatków. W zupełności wystarczy proste lustro bez ramy, chodniczek łazienkowy oraz proste lampy, np. metalowe.

Tagged with: