Meble Bellamy Ines do pokoju dziecięcego

Urządzenie pokoju dziecięcego to dla wielu rodziców spore wyzwanie. Myślimy o tym zazwyczaj jeszcze przed pojawieniem się dziecka na świecie, jednak wraz z upływem lat jego potrzeby mogą się zmieniać. Warto więc zdecydować się na meble, które będą funkcjonalne, a zarazem będą się dobrze prezentować.

Na rynku znajdziemy dość duży wybór kolekcji, które sprostają tym wymaganiom. Jedną z ciekawszych jest bellamy ines, czyli meble zaprojektowane włąśnie z myślą o zmieniających się potrzebach dorastających dzieci. Czym wyróżnia się ta kolekcja? Jedną z cech charakterystycznych jest możliwość jej uniwersalnego zastosowania zarówno w pokoju dziewczynki, jak i chłopca. Powstały bowiem dwie linie, charakteryzujące się wyglądem pozwalającym na dowolną aranżację – jedna z nich wyróżnia się czystym białym kolorem, drugą zaś cechują odcienie szarości delikatnie komponujące się z wszystkimi elementami wystroju.

Aranżacja pokoju za pomocą zestawu mebli dziecięcych

Jednak bellamy ines to nie tylko uniwersalność, ale również staranne wykonanie, dzięki któremu nawet najbardziej wymagający rodzice z pewnością będą zadowoleni z wyboru tych mebli. Producenci dołożyli starań, aby każdy z elementów zestawu był odporny na ewentualne zniszczenia czy obtłuczenia, które w przypadku mebli dziecięcych zdarzają się dość często.  Jak jednak można zaaranżować pokój z zastosowaniem kolekcji bellamy ines? Możliwości jest tak naprawdę bardzo wiele. Możemy bowiem zdecydować się na zakup wszystkich mebli z kolekcji lub tylko wybranych elementów, które będą zgodne z naszą wizualizacją wnętrza pokoju dziecięcego. Najczęściej wybieranymi meblami, które dobrze się ze sobą komponują jest niewielka komoda dziecięca, w której zmieszczą się ubrania oraz inne drobiazgi. Warto dobrać do niej również łóżko zaprojektowane w nowoczesnym minimalistycznym, a zarazem eleganckim stylu. Uzupełnienie tych mebli o niewielką szafkę lub dwie dopełni całości i pozwoli stworzyć wnętrze, w którym dziecko będzie się dobrze czuło, a z którego rodzice będą mogli być naprawdę dumni. 

Jaki kolor mebli wybrać?

Być może jednak obawiamy się, że meble bellamy ines z kolekcji elegant white, czyli meble białe, nie sprawdzą się w pokoju dziecięcym i bardzo szybko ulegną zniszczeniu. To prawda, że dzieci zazwyczaj mają skłonność do rysowania czy malowania na wszystkich powierzchniach, jednak dzięki odpowiedniemu wykonaniu mebli bellamy ines zazwyczaj wszelkie zabrudzenia da się doczyścić bez większego problemu. 

Z drugiej strony, jeżeli zastanawiamy się nad wyborem koloru mebli pomiędzy wspomnianymi wyżej kolekcjami – szarą oraz białą, możemy wybrać ten pierwszy nieco ciemniejszy kolor i uniknąć tak widocznych jak na bieli śladów użytkowania. Ciekawym rozwiązaniem jest także zmieszanie tych dwóch kolorów i wstawienie do pokoju dziecięcego białego łóżka oraz szarej komody lub innych mebli o podobnym połączeniu kolorystycznym. W ten sposób stworzymy dla dziecka niepowtarzalne miejsce, w którym chętnie będzie spędzał czas, a które jednocześnie będzie cieszyło oko rodziców oraz odwiedzających ich gości.

Tagged with: