Masz sukienkę pudrową? Zastanów się, który makijaż do pudrowej sukienki będzie pasował najbardziej?

Każda stylistka i makijażystka powie nam, że makijaż do pudrowej sukienki powinien zawierać element, który nasze twarzy nada wyrazistości. Możemy postawić na przydymione oczko czy też na nieco ciemniejsze usta. W innym razie kolor zgaszony ubrania może nieco podkreślić bladość naszej cery. Tym samym uzyskamy efekt nijaki. Tego byśmy akurat nie chciały.

Smokey eye

Makijaż do pudrowej sukienki nie może być za lekki. Twarz wówczas będzie wyglądała blado. Z kolei z drugiej strony makijaż do takiej sukienki nie powinien być za mocny, ponieważ nie zgra się on z odcieniem naszej sukienki.

Styl makijażu smokey eye to w przypadku tej sukienki strzał w dziesiątkę. Oko podkreślone jest cieniem w kolorze najczęściej grafitu, co jest rzeczywiście dobrym pomysłem. Czasami głęboka czerń przytłoczy urodę nawet najpiękniejszej kobiety. Wybór grafitowego cienia jest zdecydowanie strzałem w dziesiątkę.

Usta możemy przeciągnąć kolorem łososiowym, a policzki podkreślmy przy pomocy różu brzoskwiniowego, który cerze nada rzeczywiście zdrowy koloryt. Dla samego efektu świeżości, na szczytach policzkowych kości makijażystki polecają nałożyć nieco rozświetlacza. Ta wersja makijażu sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i także na wielkie wieczorne wyjścia.

Jakaś inna propozycja?

Oczywiście nie każdej kobiecie odpowiada smokey eye. Dla wielu kobiet jest to po prostu zbyt mocny makijaż. Nie dziwimy się. Każda ma przecież inny styl oraz w różnym makijażu czuje się lepiej. Jednak pamiętajmy, że do pudrowej sukienki nie powinnyśmy stawiać na nudny i mało wyrazisty makijaż. Oczywiście możemy oczy pomalować pastelowymi kolorami, które są dosyć lekkie oraz delikatne. Jednak na jeden akcent wyrazisty możemy postawić. Świetnie sprawdzą się mocniejsze usta.

Obecnym hitem są usta w kolorze fuksji. Nie powinnyśmy się od razu zniechęcać do tego koloru. Fakt – jest to mocny kolor, do którego musimy się przyzwyczaić. Jednak dajmy sobie szansę. Jakby nie było powinnyśmy się przełamać. Czasami uważamy, że jakiś kolor jest nie dla nas, ale tak naprawdę nawet nie próbujemy i tak naprawdę nie powinnyśmy się na ten temat wypowiadać. Spróbujmy i dopiero oceńmy. Oczywiście takich prób nie róbmy przed ważną imprezą, ponieważ możemy sobie zepsuć wieczór. Jednak kilka dni wcześniej, już jak najbardziej tak. Czy warto jeszcze o czymś wspomnieć? Pamiętajmy, że niesamowicie ważne jest użycie kosmetyków o wysokiej jakości. Bez nich makijaż nie będzie zbyt udany. Sama umiejętność wykonywania makijażu również jest ważna.