Masaż Kobido – co należy o nim wiedzieć?

Masaż Kobido jest bardzo często nazywany niechirurgicznym liftingiem twarzy. Jest to manualny, niezmiernie intensywny zabieg, który działa na struktury głębokie skóry. Zabiegi SPA  w tym typie sprawiają, że skóra jest o wiele mocniejsza, a jednocześnie pozwala ją lepiej odżywić. Czy masaż Kobido ma jeszcze inne zalety? Dlaczego jest tak popularny?

Na czym polega ten masaż?

Masaż Kobido to niezwykle głęboki masaż, który jest wykonywany na powierzchni skóry. Jego korzenie się wywodzą z techniki masażu medycznego ze wschodniej Azji oraz już tradycyjnego japońskiego masażu. Tenże lifting twarzy ma na celu zrelaksować oraz także odprężyć osobę, która masowana jest, a szybkie oraz zdecydowanie ruchu mają za zadanie pobudzić skórę oraz produkcje składników, które niezbędne są do uzyskania samego efektu liftingu.

Zabiegi SPA jak ten właśnie masaż to alternatywa naturalna dla współczesnej estetycznej medycyny, która opiera się bardzo często na ingerencyjnych zabiegach jak zastrzyki z hialuronowego kwasy, botulinowej toksyny czy też założenie liftingujących nici.

Ten zabieg możemy także liczyć do zaawansowanych oraz także intensywnych technik masażu. Sprawia to, że dociera w głąb skóry oraz także działa na mięśnie. Masaż Kobido jest połączeniem bardzo wielu technik tradycyjnych oraz metod szybkich ruchów rękoma. Te właśnie zabiegi SPA jednak nie sprawiają osobie masowanej bólu, ale wywoływać mogą odczucie jakby na jego granicy. Jego celem jest również określenie samej kondycji skóry czy też praca na akupresurowych punktach. Ma to doprowadzić do równowagi w mięśniach oraz skórze twarzy.

Jakie można uzyskać rezultaty?

Jak już zostało wspomniane, masaż Kobido jest nieinwazyjnym liftingiem twarzy. Wykonywanie regularnie masażu doprowadza do efektu naturalnego odmłodzenia, ale to nie wszystko. Zabiegi SPA tego rodzaju niwelują mięśniowe napięcie, co także prowadzi do zniwelowania mimicznych zmarszczek. Masaż także pobudza sam metabolizm komórek, co sprawia, że skóra się regeneruje o wiele szybciej niż normalnie.

W związku z tym, że masaż ten jest coraz bardziej popularny, to wzrasta liczba miejsc, w których możemy skorzystać z jego wykonania. Są to zarówno gabinety medyczne, jak i także kliniki kosmetyczne. Warto wybrać do tego celu prawdziwego specjalistę, który rozumie nasze ciało i jest w stanie zapanować nad nim. Zapoznajmy się z opiniami o danym miejscu, zanim poddamy się masażowi. Tak będzie bezpieczniej i będziemy mieli pewność, że oddajemy się w naprawdę dobre ręce.