Manicure japoński – jak powinien wyglądać zabieg?

Ostatnio wiele mówi się o manicure japońskim i jego dobroczynnym działaniu. Czy to prawda? Okazuje się, że tak! Manicure japoński to niezwykle skuteczny sposób wzmocnienia naturalnych paznokci. Sprawdźcie, jak powinien wyglądać zabieg, aby jego efekty były jak najlepsze.

Manicure japoński — co to takiego?

Manicure japoński jest znany od ponad 400 lat, korzystały z niego japońskie arystokratki w celu poprawy kondycji oraz wyglądu paznokcia. Zabieg składa się wyłącznie z naturalnych składników, takich jak:

  • keratyna, która jest podstawowym budulcem paznokcia;
  • pyłek pszczeli, który jest źródłem cystyny likwidującej problem łamliwych i kruchych paznokci;
  • witaminy A, H, E oraz B5, które wspomagają prawidłowy wzrost paznokci;
  • ​krzemionka z Morza Japońskiego, która odżywia i ułatwia wnikanie witamin w głąb płytki.

Manicure japoński — dla kogo?

Ten rodzaj manicure zalecany jest osobom, które mają problem z łamliwymi, kruchymi i rozdwajającymi się paznokciami. Dzięki bogactwu odżywczych składników manicure japoński wygładza i regeneruje płytkę. Już po pierwszym zabiegu paznokcie nabierają zdrowego wyglądu, a płytka niesamowitego blasku różowej perły.

Manicure japoński może być również doskonałą regeneracją dla paznokci po hybrydzie, a nawet żelu czy akrylu, ponieważ przyspiesza proces regeneracji. Zabieg intensywnie odżywi i nawilży paznokcie, dzięki czemu już po krótkim czasie można wrócić do wymarzonych kolorów bez obaw o kondycję paznokci.

Aby jednak osiągnąć jak najlepszy efekt manicure japońskiego, należy zabieg wykonać dokładnie, najlepiej przez specjalistkę. Ważna jest również systematyczność.

Manicure japoński — jak powinien wyglądać zabieg?

1. Po odsunięciu skórek oraz nadaniu odpowiedniego kształtu paznokciom, nalezy przygotować i oczyścić płytkę paznokciową poprzez delikatne zmatowienie specjalnym do tej czynności pilniczkiem. Czynność ta usuwa tłuszcz oraz zwiększa zdolność chłonności dobroczynnych składników wprowadzanych w dalszych etapach manicure japońskiego.

2. Na tak przygotowane paznokcie należy nałożyć i wmasować w płytkę pastę P. Shine, która bogata jest w krzemionkę z morza japońskiego, pyłek pszczeli keratynę oraz witamina A i E. Pasta ta ma działanie silnie odżywcze, wzmacniające i nadające paznokciom kolor różowej perły. Zabieg wmasowania pasty musi zostać przeprowd

3. Aby utrwalić i zamknąć w płytce paznokcia bogate składniki odżywcze zawarte w paście, należy umiejętnie wmasować w nią specjalny pyłek P. Shine. Czynność ta pozwoli zachować ich piękny połysk i spotęguje jego odżywcze działanie na znacznie dłużej.

4. Paznokcie po manicure japońskim wyglądają, jakby były pomalowane odżywką, jednak pod kątem dobroczynnego działania jest to zdecydowanie znacznie więcej. Zabieg w szczególności polecany jest osobom borykającym się z problemem kruchych, łamliwych oraz rozdwajających się paznokci. Powinno się go wykonywać w serii 3-6 zabiegów w odstępie co 2 tyg