Mango sukienki – jak dobrać sukienkę do figury?

Jak dobrać Mango sukienki do swojej figury? Przede wszystkim musimy określić kształt swojej sylwetki. W kolejnym kroku należy podkreślić jej wszelkie walory fasonem odpowiednim. Zobaczmy jak to dobrze zrobić?

Klepsydra

Oferta Mango sukienki robi na nas wrażenie. Mamy jednak problem jak je dobrać. Bardzo często się mówi, że klepsydra jest idealnym typem figury. Charakteryzuje się wcięciem w talii, uwydatnionymi biodrami oraz także biustem. Klepsydry wstępują w każdym z rozmiarów. Mowa tutaj zarówno o rozmiarze 35, jak i także 46. Cechą najważniejszą tejże sylwetki jest szerokość proporcjonalna ramion, bioder oraz także wcięcie w tali. To je właśnie warto podkreślić dobraną odpowiednią sukienkę. Jak sukienkę dopasować? Świetnie będziemy wyglądać w sukienkach ze spódnicami rozkloszowanymi, a więc inspirowane stylem retro. Są to fasony ultra kobiece.

Fasonem najbardziej kobiecym sukienki, która się przy tej figurze będzie pięknie prezentowała się na klepsydrze to sukienka kopertowa. Jest to, sukienka zakładana z wiązaniem w talii, które tak naprawdę podkreślą moment najwęższy w naszym ciele, a także układ dekolt w literkę V. Klepsydry świetnie się czują w sukienkach w typie bodycon, a więc dopasowanych oraz przylegających do ciała. Pięknie się będą także prezentować w sukience ołówkowej.

Sylwetka gruszki

Dla figury gruszki są na pewno charakterystyczne nieco szersze biodra oraz znacznie węższe ramiona. Ciężar sylwetki jest przesunięty na dolną partię ciała. Dlatego ją warto „odciążyć” dobraną odpowiednio sukienką. Aby móc to zrobić, wybierajmy sukienki, w których się dużo dzieje u góry. W ten sposób wzrok automatycznie skupiał się będzie na ramionach, a głównie wypełni właśnie te okolice.

Przy górze filigranowej, warto postawić na hiszpańskie, opadające rękawy, czy też dekolt o kształcie łódki. Wyjątkowo tutaj możemy unikać dekoltu w literkę V. Gruszki mają najczęściej niewielkie biusty.

A jaki wybrać fason na dół? Styliści doradzają sam wybór sukienek z dołem luźniejszym. Nie musi od razu to być spódnica o kształcie literki „A”. Jednak ważne, żeby się nie odznaczała na biodrach i je luźno opływała. Przy takiej figurze są polecane sukienki koszulowe czy też, podobnie jak w figurze u klepsydry, sukienki kopertowej. Ważne jest samo podkreślenie wąskiej talii.

Wąskie ramiona możemy poszerzyć, wybierając sukienkę o górze zdobionej, dekolcie o kształcie łódki czy też rękawów hiszpańskich. Jak widać na powyższym wcale nie jest to takie trudne, prawda? Musimy jedynie nabrać nieco wprawy.