Makijaż do rudych włosów – który będzie strzałem w dziesiątkę?

Rude włosy są przepiękne. Niezależnie od konkretnego odcienia. Zawsze nas wygląd wzbogacają o pewną nutkę ekstrawagancji. Kobiety o tym kolorze włosów są tajemnicze oraz także bardzo delikatne. Niektóre z nich wyróżniają się ogromną energią oraz pewnością siebie. Wybór rudości okazać się może niezmiernie wymagający, a makijaż do rudych włosów jeszcze bardziej. Jak sobie poradzić z wyborem make-upu?

Jak pomalować oczy?

Kobiety o rudych włosów najczęściej są posiadaczkami bardzo jasnej karnacji. Kobiety o alabastrowej cerze nie mają potrzeby nawet stosowania podkładu. Jedynie wystarczy lekki puder. Podkłady średnio kryjące to świetne rozwiązanie dla kobiet rudowłosych, które mają zamiar ukryć wszelkie niedoskonałości naszej skóry. Musimy wiedzieć, że makijaż do rudych włosów już się nie ogranicza do zieleni tradycyjnej. Jednak pomimo to khaki, oliwka czy też odcienie groszku dodają niesamowitego uroku kobietom o rudych włosach.

Musimy również wspomnieć o cieniach ciepłych do oczu. W przypadku kobiet o rudych włosach powinny postawić na kolor cynamonowy, miedziany, złoty, orzechowy czy też rdzawy. Współgrają one harmonijnie z bardzo wyjątkowymi cechami rudych kobiet. Jeśli nam zależy na stworzeniu wyglądu wyrafinowanego to powinnyśmy sięgnąć po kontrastowe kolory. Świetnie sprawdzi się niebiesko-zielony, turkusowy czy też śliwkowy bądź liliowy. Oczywiście cienie nie są obowiązkowe. Możemy się śmiało ograniczyć do użycia eye-linera.

Pozostałe elementy makijażu

Kobiety o rudych włosach nie mają czarnych rzęs. Najczęściej mają one jasne rzęsy. Jednak stosowanie przesadne tuszu stworzy wygląd dosyć ekspresyjny. Rzęsy śmiało wydłużymy stosując specjalną oraz także wydłużającą maskarę. Karnacja dosyć jasna często stanowi za duży kontrast dla tuszu czarnego do rzęs. Lepiej będzie postawić na maskarę brązowo-czarną. Będzie to strzał w dziesiątkę.

Nie powinnyśmy także stronić od oczu przydymionych. Jeśli reszta naszego makijażu będzie raczej stonowana, to oczy przydymione okażą się jak najbardziej trafionym wyborem, który dopełni wieczorową fryzurkę. Czy jeszcze powinnyśmy o czymś pamiętać? Unikajmy odcieni głębokich czerni. Raczej stawiajmy na szarości, brązy, jak i także złoto.

Warto także zadbać o swoje brwi. Zawsze powinny mieć kształt wręcz idealny i dobrze dobrany kolor. Zbyt przerysowane brwi oraz zbyt ciemne nie będą dobrym wyborem. Szczególnie dla rusych kobiet. Jest to bardzo ważne. Brwi powinny być wykonane przez kosmetyczkę, która zna się na swojej robocie.