Makijaż do niebieskiej sukienki – na co zwrócić uwagę?

Jaki makijaż do niebieskiej sukienki pasuje najbardziej? Dobór cieni jest zależy od koloru naszej tęczówki, ale wizażyści sugerują trzymanie się palety ograniczonej barw z przewagą kolorów stonowanych ziemi, czernią czy też szarościami. Warto zainspirować się chociażby zdjęciami, które są publikowane w sieci.

Niebieska sukienka i zielone oczy

Niebieski kolor jest kolorem dosyć wymagającym. Trudno w sposób harmonijny oraz spójny wykreować stylizację, w której z błękitnym strojem, indygo czy też chabrowym współgra wspaniale make-up różnobarwny. Dlatego też jeśli chodzi o makijaż do niebieskiej sukienki specjaliści doradzają odcienie naturalne skomponowane z szarością, czernią czy też brązami.

Zielonookie osoby są w bardzo komfortowym położeniu. Bowiem z kolorem ich tęczówek komponuje się naprawdę doskonale wiele innego rodzaju barw. Są to fiolety, czerwienie, szarości oraz brązy. Dlatego też pomimo, że pozornie zielone oczy nie współgrają z kolorem niebieskim ubraniu, to przy umiejętnym makijażu sukienka niebieska będzie tworzyć niebanalne zestawienie.

Wykonują makijaż dzienny oka do sukienki w kolorze niebieskim, powinnyśmy postawić na naturalność. Starajmy się dopasować make-up do ubrania, a jednocześnie także podkreślić w sposób subtelny swoje atuty urody. Świetnym rozwiązaniem będą cienie delikatne kolorach nude, brązach czy też beżach. Współgrają one zarówno z kolorem niebieskim, jak i także zielonym

A co na stylizacje wieczorne?

Jeśli mamy jakieś bardzo ważne wyjście, to powinnyśmy się zastanowić jaki makijaż wieczorowy nada się do sukienki niebieskiej. Na pewno będzie to już nieśmiertelny smokey eye. Jednak należy w tym wypadku ograniczyć się do wersji najbardziej klasycznej. Mowa tutaj o odcieniach ciemnego brązu, odcieniach czerni czy też antracytu. Zależnie od tego, czy sam kolor tęczówki wpada w ciepły czy też zimny odcień.

Usta jak najbardziej możemy pociągnąć szminką w odcieniu czerwieni oranżowej. Szczególnie zróbmy to jeśli nasza sukienka jest w kolorze błękitu jaskrawego. Z odcieniem tym barwa współgra naprawdę świetnie. W zasadzie to zgrywa się na zasadzie kontrastu ożywczego. Inspiracją w tym wypadku może być dla nas makijaż Charlize Theron, która jest przepiękną zielonooką kobietą. Przypomnijmy sobie jak wyglądała na gali Oscarów w roku 2019.

Na sam koniec wspomnijmy także o tym, że aby tęczówka zielona jeszcze lepiej się harmonizowała ze strojem niebieskim, to do sukienki dobierzmy biżuterię, która łączy w sobie ametysty, szmaragdy czy też lapis lazuli.