Makijaż do niebieskich oczu – co powinniśmy o nim wiedzieć?

Makijaż do niebieskich oczu powinien być skrupulatnie dobrany. Dobranie koloru odpowiedniego ceni do tęczówki jest nie lada wyzwaniem. Podczas wyboru koloru możemy koloru oczu uwydatnić. Jednak gdy proces doboru makijażu zostanie przeprowadzony błędnie, to uzyskamy efekt wręcz karykaturalny. Dowiedzmy się nieco więcej na temat makijażu do niebieskich oczy.

Ozdoba sama w sobie

Co jak co, ale niebieskie oczy są ozdobą samą w sobie. Jednak gdy postaramy się o odpowiedni makijaż do niebieskich oczu to otrzymamy naprawdę spektakularny efekt. Makijaż niebieskich oczu może być neutralny, a więc taki, który pasował będzie do większości kobiet, o bardzo różnych typach urody. Możemy się także zdecydować na cienie, które podkreślą oraz uwydatnią błękit naszych oczu. Wszystko jest zależne od naszych umiejętności makijażowych.

Na jaki kolor cieni postawić?

Na początek powinnyśmy się zapoznać z kołem barw. Koło barw służy dobieraniu kolorystycznemu oraz także komponowaniu barw. Znajdziemy w nim bardzo wiele kolorów. Każdy kolor ma kilka tonacji. Na kole barw możemy bardzo łatwo zobaczyć, jakie konkretnie kolory dobrze ze sobą się komponują, jakie dają kontrastujący efekt, a jakie efekt dopełniający.

Poniekąd utarło się, że nie używamy koloru cieni, który jest pokrewny z kolorem tęczówki. Zatem makijaż do oczu niebieskich wyklucza cień niebieski. Jednak możemy czasami nieco poeksperymentować i złamać troszkę tę zasadę. Dzięki temu uzyskamy efekt, który nas pozytywnie zaskoczy. Jednak w takim przypadku oddać się lepiej w ręce profesjonalistów. Chyba, że jesteśmy same przekonane o swoich makijażowych umiejętnościach. W przypadku koła barw oraz niebieskich oczu nasuwa się kilka istotnych wniosków. Na pewno najlepsze dopełniające odcienie dla niebieskich oczu, to takie, które dadzą efekt kontrastu. Jest to chociażby kolor pomarańczowy, a więc kolor, który się znajduje naprzeciwko niebieskiego koloru na kole barw. Warto także wypróbować przeróżne odcienie zależnie od konkretnego odcienia tęczówki. Jakie kolory mamy na myśli? Brzoskwiniowy, miedziany oraz pomarańczowy, który wpada w brąz.

Kolejny wniosek dotyczy kolorów harmonizujących z tęczówką niebieską. Jest to różowy, srebrny, grafitowy oraz pomarańczowy. Są to kolory, które się znajdują w sąsiedztwie bezpośrednim na kole barw.

Z kolei kolory podkreślające, a więc takie, które uwydatniają kolor tęczówki niebieskiej to miedziany, złoty oraz brązowy. Jeśli się zastanawiamy, jakie cienie do oczu niebieskich pasują to śmiało możemy wybierać z listy powyższej. Osiągniemy efekty odmienne. Niektóre z kombinacji dadzą sam efekt kontrastu, a inne podkreślą błękit. Jednak każda z nich zapewni pasujący oraz świetny kolor do twoich oczu.