Makijaż do fioletowej sukienki – na jaki make-up się zdecydować?

Pomimo, że za oknem dopiero zaczęła się nam prawdziwa wiosna, to kiedy myślimy o jesieni przychodzi nam do głowy jeden z najpiękniejszych kolorów. Mamy na myśli fiolet. Jest to odcień, który jest bardzo głęboki oraz także elegancki. Chętnie kupujemy do swojej garderoby ubrania w tym właśnie kolorze. Mamy jednak później problem z doborem makijażu. Szczególnie interesuje nas makijaż do fioletowej sukienki. Na jaki make-up postawić?

Przejdźmy do konkretów

Jaki pasuje makijaż do fioletowej sukienki? Wszystko jest zależne tak naprawdę od okazji, na którą szykujemy nasz look. Całkiem inny make-up będzie pasował do sukienki, w której wybierzemy się na spacer do parku, a inny na wieczorną imprezę. W pierwszej kolejności omówmy casualowe looki. W ciągu dnia sprawdzi się no make-up. O co w tym chodzi? Chodzi o to, aby w makijażu stawiać na kolory raczej delikatniejsze oraz kosmetyki o kryciu niedużym. Jednak jeśli ta opcja nam się nie podoba, to postawmy na jeden akcent wyraźniejszy. Mogą to chociażby być rzęsy mocno wytuszowane.

Dla makijażu dziennego oka również powieki powinny mieć subtelny oraz pastelowy odcień. Jeśli zaaplikujemy cień w kąciku oka, to uda nam się uzyskać efekt wypoczętego oka. Aby ten efekt jeszcze bardziej wzmocnić, to narysujmy na wodnej linii oka kreskę koniecznie białą kredką. A jak się pomalować na wieczorną imprezkę? Na pewno do fioletowej sukienki pasują cienie w odcieniach brązowych. Kosmetyk tego rodzaju pozwoli nam wymodelować oko. Zawsze mega kobiecym oraz dobrym rozwiązaniem będzie tak zwane smokey eye czy też kocia kreska, którą wykonujemy na powiece górnej. Efekt będzie powalający.

Manicure

Poza piękną sukienką, przepięknie wykonanym makijażem potrzebny nam jest jeszcze odpowiedni kolor na naszych paznokciach. Stylizacja paznokci jest niesamowicie ważna. Dzięki niej dokładamy kropkę nad i. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem zawsze jest klasyka. Może to być manicure beżowy, pudrowy, kremowy czy też francuski manicure. Czy przekonują nas te rodzaju manicure? Jeśli jednak szukamy czegoś innego, to możemy postawić urozmaicenie manicure przy pomocy naklejek czy też ciekawych ręcznie malowanych wzorach. Najgorętsze okazują się oczywiście wzory artystyczne oraz geometryczne wzory. Można także skusić się na wzorki kwiatowe.

Warto pewnych stylizacji poszukać w sieci. Na różnego rodzaju blogach czy tez w mediach społecznościowych, aż roi się od ciekawych wzorów, które możemy przenieść na swoje paznokcie. Dzięki temu mamy ciekawą ściągawkę. Co więcej do każdego wzorku znajdziemy instrukcję wykonania dosłownie krok po kroku. Najczęściej jest to instruktażowy filmik czy też zdjęcia.