Makijaż do brązowych oczu – o czym musimy pamiętać?

Czy brązowe oczy są Twoim atutem? Warto podkreślić je jeszcze bardziej. Zobaczmy, jakie kolory pasują do naszych oczu oraz jak zrobić makijaż do brązowych oczu, który zaskoczy niemal każdego. Niezależnie od tego, czy preferujemy dzienny makijaż delikatny czy też mocniejszy, to warto dobrać odpowiednią kolorystykę do tęczówki. Sprawdźmy, jak wykonać makijaż idealny?

Jakie wybrać cienie do oczu brązowych?

Odpowiednio wykonany makijaż do brązowych oczu sprawi, że uda nam się podkreślić to, co jest najlepsze. Spojrzenie będzie bardzo głębokie, a oczy będą się wydawały jeszcze bardziej wyraziste. Jeśli mamy wątpliwości i myślimy, że makijaż do oczu brązowych jest trudny, to rozwiejmy je. Tenże odcień jest możliwie najbardziej uniwersalny, ponieważ większość kolorów pasuje do niego.

Jeśli chodzi o cenie do oczu brązowych, najlepiej się sprawdzą odcienie matowe. Jeśli chodzi o samą kolorystykę, to możemy sobie pozwolić na wszelkiego rodzaju brązy, zarówno te ciemniejsze, jak i także jaśniejsze. Pasować będą szczególnie takie kolory jak zieleń, granat, beż czy też szarość.

Zastanawiając się nad tym, jaki konkretnie kolor cieni do oczu brązowych pasuje najbardziej, musimy przyjrzeć się w pierwszej kolejności odcieniom naszej tęczówki. Jeśli mamy piwny odcień, to najlepiej wyglądać będą naturalne kolory – khaki, zieleń, beż czy też brąz. Jeśli zaś stawiamy na makijaż bardziej elegancki, wybierzemy złote oraz znacznie odważniejsze odcienie. Możemy także podkreślić urodę swoją, wykonując makijaż do oczu brązowych przy wykorzystaniu fioletowego odcienia.

Całkiem inaczej musimy dobierać kolorystykę, gdy mamy jasne włosy oraz także brązowe oczy. Makijaż powinien być wówczas jasny oraz ciepły. Możemy wykorzystać odcienie pudrowe, delikatny róż czy też delikatny fiolet. Makijaż dla blondynek z brązowymi oczami powinien być wykonany w jasnych barwach. Wówczas ożywia on cerę oraz jej nie przytłacza.

Makijaż dla brunetek z brązowymi oczami

Jeśli nie wiemy, jaki wybrać makijaż dla oczu brązowych oraz ciemnych włosów, wybierzmy najlepiej cienie granatowe. Podkreślić warto swoje oko, a wzrok się stanie naprawdę głęboki. Nie tylko sam odcień granatu czy też kobaltu będzie pasował perfekcyjnie do makijażu oczy w brązie. Możemy sobie także pozwolić na odcienie fioletu oraz różu. Ciemne kolory eksponować będą spojrzenie. Przy dziennym makijażu stawiajmy na podkreślone oko oraz nieco delikatniejszy odcień ust. Wówczas wyglądać będziemy kobieco oraz poczujemy się na pewno pewna siebie. Makijaż dla brązowego oka dla brunetek prezentuje się świetnie z szarością. Jest to odcień bardzo uniwersalny. Dobierzemy z łatwością do tego idealny wręcz kolor pomadki, a do tego także stylizację.