Lustra designerskie – Dlaczego warto je wybrać?

W każdym domu przyda się lustro designerskie, które stanie się praktyczną dekoracją. Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, więc nie będzie problemu z dopasowaniem go do aranżacji wnętrza. Warto też wiedzieć, że lustra optycznie powiększają metraż pomieszczenia, co stanowi kolejny powód, dla którego warto po nie sięgnąć. Można wykorzystać je również do zakamuflowania mankamentów na ścianie. Lustro przyda się niemalże w każdym pomieszczeniu, może znaleźć się już w przedpokoju, aby każdy mógł sprawdzić swój wygląd przed wyjściem z domu. Jest tak wiele modeli, że aż trudno zdecydować się na konkretne lustro.

Co przemawia za inwestycją w lustra designerskie?

Lustro to zawsze pożądany element wyposażenia. Modele designerskie stanowią nieprzeciętną dekorację, która zdobi wnętrza. Za ich pomocą można odmienić dotychczasowy wystrój pomieszczenia, dopełnić aranżację, podkreślić stylistykę. Lustro przydaje się nie tylko w łazience, warto je mieć praktycznie w każdym pomieszczeniu. Nie trzeba martwić się o to, że ktoś uzna dużą liczbę luster za oznakę narcyzmu. Stanowią one przecież piękne ozdoby i optycznie powiększają pomieszczenie. Designerskie lustra mają ciekawe, nowoczesne formy, które zachwycają pod wieloma względami. Dekoracyjne lustra stały się obecnie modne i to w każdym stylu. Za ich pomocą można przyozdobić dosłownie każde pomieszczenie, dzięki czemu będzie wyglądało jeszcze efektowniej. Lustra występują w różnych kształtach, nie trzeba ograniczać się do klasyki w postaci modeli prostokątnych. Wspaniale prezentują się lustra dekoracyjne okrągłe i asymetryczne. Na uwagę zasługują lustra zarówno wiszące, jak i stojące. Mogą być zawieszane na różnego typu mocowaniach, modne są grube łańcuchy i liny. Obecnie lustra designerskie coraz częściej zastępują obrazy, są to funkcjonalne dekoracje ścienne.

Lustrzane ozdoby w domowych wnętrzach

Jeśli ktoś chce szybko i tanio odmienić dotychczasowy wystrój wnętrza, to powinien zainteresować się lustrami designerskimi. Nie trzeba ograniczać się tylko do jednej ozdoby, modne stało się obecnie zawieszanie kilku mniejszych luster, które rozchodzą się efektownie po całym pomieszczeniu. Świetne będą mniejsze lustra znajdujące się obok siebie, tworzące ciekawą dekorację ścienną. Zgodnie z najnowszymi trendami wnętrzarskimi pożądane są lustra w ramie mającej kształt słońca i ramy okiennej. W pokoju dziennym sprawdzą się idealnie. Warto zainteresować się lustrami z ramami fantazyjnie rzeźbionymi. Uniwersalne będą modele drewniane, które pasują dosłownie do każdego wnętrza, niezależnie od tego, w jakim stylu zostało ono urządzone. Godne polecenia są lustra w metalowej ramie o designerskim kształcie, mogą przypominać przykładowo plastry miodu. Modne jest obecnie wieszanie luster bez ram, co sprawdza się rewelacyjnie w przypadku nowoczesnego wystroju. Do małych wnętrz wspaniale nadają się duże lustra ze względu na to, że optycznie powiększają one przestrzeń. Lustra są wręcz wskazane w wąskich i ciemnych pomieszczeniach.

Tagged with: