Laminacja włosów żelatyną – co to takiego?

Laminacja włosów żelatyną to obecnie bardzo popularny zabieg. Okazuje się, że laminowaniu możemy się poddać nie tylko u fryzjera, ale także w domowym zaciszu. Sprawdźmy w jaki sposób?

Cóż to za zabieg?

Laminowanie jest zabiegiem, który polega na zabezpieczeniu samej powierzchni włosa specjalnym produktem oraz także poddaniu go działaniu ciepła, które sprawia, że nasze włosy będą rosły szybciej. Po takim zabiegu osiągamy włosy, które są o wiele bardziej odporne na wszystkie urazy mechaniczne, a ich struktura jest odżywiona oraz także wygładzona. Gdybyśmy chciały poddać się laminacji w salonie fryzjerskim, to musimy się liczyć z wydatkiem między trzysta a osiemset złotych. W domu bardzo podobny zabieg z nieco krótszym efektem wykonamy samodzielnie i to za mniej niż trzy złote.

Laminowanie włosów w domu

Kobiety marzą o posiadaniu pięknego efektu tafli na włosach. Laminowanie jest zabiegiem, który nam w tym pomoże. Sprawia, że łuski włosów się zamykają całkowicie, a pasma nabierają blasku i są gładkie ekstremalnie. Włosy się nie plączą, łatwo się je rozczesuje, są sypkie oraz także przyjemne w dotyku. Po laminacji włosów wydają się także w dużo lepszej kondycji. Domknięcie łusek uniemożliwia naszym włosom puszenie. Pasma włosów wyglądają na gęstsze, grubsze, a końcówki są wygładzone.

Okazuje się, że w domu możemy wykonać laminację. Dokładnie jest to laminacja włosów żelatyną. Do zabiegu tego nie potrzebujemy zbyt wielu składników. Żelatynę każdy z nas ma w swojej kuchni. Zabezpiecza ona samą strukturę włosów i ją czyni o wiele bardziej odporną na uszkodzenia. Jeśli nie posiadamy żelatyny to możemy także wykorzystać galaretkę, ale najlepiej krystaliczną.

Zacznijmy od przygotowania do zabiegu. Należy włosy umyć oczyszczającym szamponem i odsączyć je z wody mięciutkim ręcznikiem. Następnie przygotujmy mieszankę do laminowania. Czego potrzebujemy? Dwóch łyżek żelatyny, czterech łyżek gorącej wody oraz dwóch łyżek naszej ulubionej odżywki czy też maski do włosów.

W pierwszej kolejności łączymy żelatynę z wodą, a później dodajemy odżywkę i mieszamy. Później już przystępujemy do zabiegu. Aby nam było mieszankę łatwiej nakładać na włosy, to warto ją podzielić na części. Zawsze zaczynajmy od partii dolnej włosów i precyzyjnie, dosłownie pasmo po paśmie wcierajmy mieszankę we włosy. Chyba największym sprzymierzeńcem laminowania włosów jest ciepło. W związku z tym musimy włosy owinąć folią, a później ręcznikiem.Po okresie trzydziestu minut zmyjmy mieszankę z żelatyną włosów.