Lamele ścienne

Lamele to nic innego jak pionowe listwy, które mogą stać się ozdobą ścian i sufitów. Przeglądając nowoczesne sposoby aranżacji wnętrz w sposób wyraźny odznaczają się lamele dekoracyjne. Jeśli lubisz unikatowe rozwiązania, modny design, a swojemu mieszkaniu chcesz dodać wyjątkowego charakteru to lamele na ścianę będą strzałem w dziesiątkę. Doskonale sprawdzą się w każdej przestrzeni, stanowiąc ciekawą alternatywę dla innych dostępnych na rynku wnętrzarskim pomysłów.

Lamele ścienne są idealnym rozwiązaniem do wnętrz, ale nie tylko. Coraz częściej używamy ich do dekoracji przestrzeni na zewnątrz. Mają zatem charakter uniwersalny, ozdobią każde pomieszczenie, dopasują się do każdej estetyki, bez względu na styl, który wybierzemy.

Lamele dekoracyjne – niepowtarzalna aranżacja

Nawet jeśli podczas dekoracji wnętrz wybieramy minimalizm, a proste rozwiązania to te najlepsze, lamele dekoracyjne to idealne rozwiązanie. Te efektowne listwy wykorzystamy z powodzeniem w sypialni, kuchni, biurze, salonie fryzjerskim lub w sklepie.

Listwy dekoracyjne to wyjątkowe produkty, które montujemy na zasadzie modułów. Dzięki temu możemy umieścić na ścianie wąski pas lameli lub zdecydować się na pokrycie większej powierzchni. To bardzo proste i uniwersalne rozwiązanie pozwala nam, w zależności od potrzeb, w inny sposób niż dotąd zaaranżować różne strefy naszego mieszkania.

Lamele dekoracyjne wybierane są nie tylko w przestrzeniach prywatnych, Bardzo często sięgają po nie właściciele firm, chcąc nadać świeżości oraz eleganckiego charakteru strefie biurowej. Decydując się na lamele z drewna nadamy wnętrzom ciepłej, przytulnej atmosfery.

Atuty lameli ściennych

Przeszukując oferty dostępne na rynku zauważymy, że dystrybutor lameli daje nam możliwość wybierać spośród lameli drewnianych lub polistyrenu. Druga z wymienionych możliwości jest zdecydowanie tańsza. Ponadto, charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i trwałością. Jest odporna na wodę oraz ścieranie, a to ogromna zaleta zwłaszcza podczas montażu na zewnątrz. Dodatkową zaletą lameli wykonanych z polistyrenu jest możliwość łatwego ich zabarwiania, co pod względem estetycznym daje nam szeroki wachlarz możliwości zastosowania podczas dekoracji wnętrza. Natomiast lamele drewniane sprawdzą się, jeśli klimatyczna, nienachalnie elegancka przestrzeń jest wyborem dla nas.

Łatwość montażu to ogromna zaleta. W sposób bezproblemowy umieścimy panele na ścianie, bez pomocy fachowców, a do tego wystarczy nam mocny klej montażowy. Dodatkowo są łatwe w utrzymaniu czystości, nie potrzebujemy specjalnych środków, jedynie odkurzacz lub ściereczkę. Producent lameli oferuje produkty w wielu wymiarach oraz wariantach kolorystycznych. Mogą znaleźć zastosowanie jako ścianki działowe dzięki specjalnej konstrukcji. Możemy je umieścić na ścianie lub suficie. Okazuje się też, że wykazują właściwości wygłuszające, poprawiając akustykę pomieszczenia.

Listwy dekoracyjne – szeroki wybór

Dystrybutor lameli dekoracyjnych oferuje listwy na ścianę dobrej jakości, wykonane z drewna lub płyty laminowanej, idealne do samodzielnego montażu. Mogą ozdabiać ściany, sufit, w zależności od potrzeb i naszej wyobraźni. Ich uniwersalność sprawia, że są tak popularne. Możemy wybrać grubość, kolor oraz materiał z jakiego panele będą wykonane. Możemy ozdobić nimi wnętrze, ale również wykorzystać ich atuty na zewnątrz. Przy tej mnogości możliwości lamele są produktem o szerokim zastosowaniu i spełnią wszystkie Twoje oczekiwania.

Tagged with: