Kompletujemy odzież na trening — na co zwrócić uwagę?

Czasami nie wiemy, jak powinniśmy ubrać się na trening, zwłaszcza jeżeli dopiero zaczynamy naszą przygodę ze sportem. Jakie elementy warto mieć w swojej szafie i jakie korzyści przynosi nam trening w profesjonalnej odzieży sportowej? Podpowiadamy.

Dobór ubrania do formy aktywności fizycznej

Odpowiednio dobrane ubrania pozwalają nam na bezpieczne wykonanie treningu, a nawet na poprawę naszej wydolności. W przypadku treningu takiego jak jazda na rowerze odpowiednio dobrane spodnie zapobiegają otarciom i odparzeniom skóry, natomiast podczas biegu poprawnie dobrany strój pozwoli nam na dłuższy czas aktywności ze względu na lepszy komfort termiczny. Ważne jest, aby strój posiadał odpowiednie właściwości mechaniczne oraz krój, a także, aby wykonany ze specjalnego materiału. Krój nie powinien nam przeszkadzać podczas wykonywania poszczególnych ruchów, a materiał powinien być oddychający, tak aby odpowiednio odprowadzał wilgoć.

Odzież na trening — ważna jest wygoda

Wybierając dla siebie odzież na trening, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy jest nam w niej wygodnie. Kiedy będziemy przymierzać odzież na fitness warto wykonać w niej kilka typowych dla naszych ćwiczeń ruchów, takich jak podskoki czy przysiady. Jeżeli odczujemy dyskomfort już podczas przymiarki, oznacza to, że prawdopodobnie nosząc takie ubranie podczas treningu, będzie ono nas drażniło i zniechęci nas do aktywności fizycznej. Dlatego dobrze dobrana odzież na trening to taka, której praktycznie nie czujemy, że ją nosimy. Najlepiej sprawdzą się ubrania, które ściśle przylegają do naszego ciała, takie jak https://www.nessi-sport.com/legginsy-treningowe treningowe Nesii, czy topy, które będą zachowywać się jak nasza druga skóra, przez co nie będą nam przeszkadzały w wykonywaniu ćwiczeń. Luźne koszulki czy spodenki lepiej zostawić w szafie.

Materiał, z jakiego wykonane są ubrania

Odzież sportowa dla kobiet wykonana jest z różnego rodzaju materiałów — od nowoczesnych syntetycznych tekstyliów po sprawdzoną bawełnę. Tutaj musimy sami zadecydować, który materiał jest dla nas odpowiedni. Ubrania wykonane z syntetycznych specjalnych tkanin zapewniają nam odpowiednie odprowadzenie wilgoci z naszej skóry, dzięki czemu nawet podczas intensywnych treningów czujemy się komfortowo. Unikalne właściwości takich materiałów sprawiają, że pot, który jest odprowadzany z naszej skóry, paruje na powierzchni ubrania. Często takie ubrania ochronią nas również przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak: wiatr, deszcz, czy słońce. Jeżeli decydujemy się na regularne uprawianie treningów, lepiej zakupmy https://www.nessi-sport.com/dresy-treningowe od najlepszych producentów odzieży sportowej. Będzie to inwestycja w nasz komfort i swobodę podczas treningów.

Tagged with: