Komplet i marynarka w kratę – pomysły na stylizację

Istnieją ponadczasowe wzory, które co kilka lat wracają do łask. Jednym z nich jest niewątpliwie krata. Obecnie ubrania w ten wzór są niezwykle popularne. Z jednej strony daje nam to sporo możliwości w tworzeniu ciekawych stylizacji, z drugiej jednak bywa dość problematyczne. Wiele pań nie wie bowiem z czym zestawić kratę, by dobrze się prezentowała. Dlatego też przygotowaliśmy artykuł, który ułatwi ci wybór odpowiednich elementów garderoby.

Krata jest dość wymagającym wzorem na ubraniach, który wymaga wyboru odpowiednich pozostałych elementów stroju. Nie możemy przesadzać zarówno z ilością kolorów, jak i innymi wzorami i fakturami materiałów, ponieważ wówczas stylizacja może wyglądać niespójnie a nawet kiczowato. Na szczęście istnieje prosty sposób na stworzenie ciekawego zestawu. Są nim komplety ubrań składające się z utrzymanej w tej samej kolorystyce góry i dołu.

Co warto wiedzieć o kompletach ubrań?

Komplety ubrań to obecnie prawdziwy hit, który pokochały kobiety na całym świecie. Dają one bowiem podstawę do gotowej stylizacji. Wystarczy jedynie wzbogacić je o dopasowane dodatki oraz obuwie by być gotową do wyjścia. Wciąż jednak wiele pań nie zdaje sobie sprawy, że wygląd kompletu możemy całkowicie odmienić gdy połączymy go z odważnym elementem garderoby takim jak niezwykle popularna obecnie marynarka w kratę. Co ważne, komplet damski niejedno ma imię. W dobrych sklepach odzieżowych takich jak https://varlesca.pl/ubrania/komplety znajdziemy bowiem zestawy składające się z topu i spodni, komplety bluzek i spódniczek jak również koszulek i szortów. Słowem, są one rozwiązaniem na każdą okazję.

Marynarka w kratę i komplet ze spódniczką

Bardzo ciekawą propozycją na lato są komplety, które składają się z rozkloszowanej spódniczki oraz krótkiego topu. Całość prezentuje się dziewczęco, młodzieżowo i nowocześnie. Co jednak w sytuacji, gdy zestaw taki ma wyglądać nieco bardziej elegancko? Postaw wówczas na marynarkę o kroju krótkiego żakietu, która ożywi całość stylizacji.

Marynarki, które z całą pewnością będą pasowały do takiego zestawu znajdziesz na https://varlesca.pl/ubrania/marynarki/marynarki-w-krate.

Komplet z długimi spodniami i taliowana marynarka w kratę

Powrót lejących, eleganckich spodni z szerokimi nogawkami sprawił, że coraz częściej możemy znaleźć je również w kompletach z krótkimi topami o gorsetowym kroju lub koszulkami. Jak sprawić, żeby zestaw ten wyglądał poważniej i nie przejmować się chłodem? Rozwiązaniem jest nieco dłuższa, taliowana marynarka w kratę. Możemy ją przewiązać nie tylko nadając sylwetce właściwe proporcje ale również zakrywając odkryty brzuszek.

Marynarka i szorty? Przełam zasady

Wydawać by się mogło, że zestaw składający się z szortów i topu raczej nie da się połączyć z marynarką. Nic bardziej mylnego. Dzisiejsza moda przełamuje zasady. Postaw na marynarkę w kratę o krótszym, nieco sportowym kroju i połącz ją z dopasowanymi kolorystycznie butami na płaskim obcasie lub koturnami. Możesz mieć pewność, że taki zestaw będzie wyglądał intrygująco.  

Jak widzisz, marynarki w kratę, choć wymagające, dają się wykorzystać w wielu stylizacjach na różne okazje. Wiedząc o tym, że są obecnie prawdziwym hitem nie rezygnuj więc z ich zakupu. 

Tagged with: