Koloryzacja 3d . Poznaj techniki odmieniające włosy!

Jednolite kolorystycznie fryzury są już passe. Urodowe triumfy święci koloryzacja 3D, która nadaje włosom trójwymiarowy, lśniący i mieniący się kolor. Ponadto cienkie włosy nabierają objętości i niesamowitej głębi. Z farbowania 3D mogą korzystać zarówno brunetki, jak i blondynki, panie o długich i krótkich włosach. Poznajcie techniki odmieniające włosy!

Koloryzacja 3d – co to jest?

Koloryzacja 3D, jak sama nazwa wskazuje, to efekt trójwymiarowości na włosach. Taki rodzaj farbowania zaleca się wszystkim kobietom, które chcą uzyskać piękny efekt na włosach, a w szczególności tym, które mają płaskie, rzadkie i cienkie włosy, potrzebujące optycznej objętości. Koloryzacja 3D jest w stanie momentalnie unieść włosy u nasady, przez co włosy nabierają znacznej objętości.

W farbowaniu tą metodą chodzi o uzyskanie jak najbardziej naturalnego efektu. Popularnością cieszy się szczególnie tzw. muśnięcie słońcem, gdzie włosy wyglądają jak rozjaśnione przez ciepłe promienie letniego słońca.

Koloryzacja 3D – najpopularniejsze metody

Do najpopularniejszych trendów w farbowaniu 3D należą:

Hair Strobing

Ten rodzaj koloryzacji 3D wywodzi się z zabiegu rozświetlania makijażem twarzy. Jest to maksymalne rozjaśnianie włosów za pomocą koloryzacji pasm włosów, na które pada światło, przez co nadaje się im dużego blasku.

Hair Strobing jest o tyle trudną techniką, że fryzjer musi do każdych włosów podejść w sposób indywidualny. Ta metoda koloryzacji ociera się o refleksy, te jednak zwykle robi się na włosach bez większego zastanowienia

Strobing wykonuje się, nakładając na włosy 2 tony jaśniejszą i 2 tony ciemniejszą farbę od naturalnego koloru włosów.

Babylights

Ten sposób koloryzacji 3D polega na rozjaśnianiu pasemek włosów wokół twarzy. Efekt ma przypominać rozjaśnione słońcem dziecięce włosy. Dzięki metodzie Babylights włosy nabierają objętości i trójwymiarowego look-u.

Przejścia kolorystyczne między pasemkami włosów naturalnych a tymi po koloryzacji powinny być delikatne i subtelne, dlatego wybierając kolor farby do włosów, fryzjer wybiera taką, która jest 1 lub 2 tony jaśniejsza od włosów naturalnych.

Koloryzację Babylights poleca się w szczególności kobietom, których włosy są oklapnięte i pozbawione blasku. Zabieg można przeprowadzić na ciemnych, jaki na jasnych włosach. Kluczem do sukcesu jest wybór właściwej farby, której odcień nie będzie się znacząco różnił się na tle naturalnych włosów.

Flamboyage

Ten sposób farbowania 3D jest jakby połączeniem balejażu i ombre. Flamboyage polega na rozjaśnianiu cienkich pasemek włosów przy pomocy specjalnej taśmy. Pozostała część włosów natomiast farbowana jest na trochę ciemniejszy niż pasemka odcień. Dzięki temu zabiegowi, włosy niemal natychmiast nabierają objętości i sprawiają wrażenie, że jest ich o wiele więcej.

Koloryzacja 3D – efekty, czyli dlaczego jest tak popularna?

Koloryzacja 3D to przede wszystkim efekt trójwymiarowości. Fryzura po takim farbowaniu zwiększa optycznie objętość, a włosy wyglądają na zdrowsze i bardziej lśniące. Również kolor bazowy wydaje się głębszy i intensywniejszy niż dotychczas. Odpowiednio dobrane i rozłożone pigmenty sprawiają, że twarz zostaje rozświetlona, a jej naturalne piękno podkreślone.