Kolorowanki relaksacyjne dla dorosłych – o co w tym chodzi?

Kolorowanki relaksacyjne dla dorosłych przywędrowały do naszego kraju, oczywiście z Zachodu. Holendrzy czy też Brytyjczycy robią kolorowanki dla dorosłych od dobrych kilku lat. Tenże wybór kolorowanej, zarówno pod względem formatu, jak i także formy czy też tematyki jest spory i nie sposób je wszystkie upolować. W Polsce ten trend dopiero raczkuje. Dlatego też pasjonaci kolorowanek dla dorosłych rzucają się dosłownie na każdy nowy tytuł, który się pojawia na rynku.

Od tego wszystko się zaczęło

Jeśli chodzi o kolorowanki relaksacyjne dla dorosłych, to rozpoczęło się to wszystko od „Tajemnego ogrodu”. Autorką była Johanny Basford. Artystka te kolorowanki stworzyła w roku 2011. Nie była to jednak pierwsza w historii kolorowanka dla dorosłych. Bowiem były one już tworzone kilkadziesiąt lat temu. Jednak dopiero wspomniany już „Tajemny ogród” sprawił, że trend się stał naprawdę lubiany oraz modny.

Osoba, która się dała uwieść modzie na kolorowanie ma bardzo pokaźny zestaw kredek, cienkopisów oraz mazaków, przechowywany w pudełku metalowym. Osoby mniej zaawansowane kupują kolorowanki już z dołączonymi małymi kredkami czy też pobierają własnym dzieciom narzędzia. Książki do kolorowania mają przeróżne rozmiary. Znajdziemy takie o wielkości bloku technicznego, ale także kieszonkowe, który się mieszczą w torebce.

Dlaczego osoby dorosłe chcą kolorować?

Mamy świadomość, że niemal każdemu z nas się zdarza rysować kształty geometryczne, zawijasy czy też serduszka, gdy mamy szkolenie, wykład na uczelni czy też rozmawiamy przez telefon. Szkicowanie bezwiedne ułatwia na pewno nam uporządkowanie myśli, ale także zajmuje ręce. Właśnie stąd prawdopodobnie się wziął pomysł na stworzenie adresowanych książek specjalnie dla dorosłych. Niektóre kolorowanki opierają się na zapełnianiu rysunków gotowych, a inne wymagają jednak większego własnego wkładu. W „Tajemnym ogrodzie” już wspomnianym znajdują się zadania konkretne do wykonania.

Zaś w publikacji o nazwie „Antystresowe kreatywne kolorowanie dla dorosłych. Zwierzęta” znajdziemy przesłania krótkie, jak i także miejsce na swoje własne przemyślenia. Zarówno w przypadku kolorowanek klasycznych, jak i także zawierających polecenia osoba kolorująca tworzy w zasadzie swoje własne dzieło, dobierają barwy, wypełniając przestrzeń wolną czy też cieniując. To właśnie sprawia, że po ukończeniu każdej z malowanej odczuwa się dumę tworzenia. Kolorując jedną kolorowankę, myślimy już o kolejnej. Można naprawdę się w to hobby wkręcić i to na całego.