Kim jest Wojciech Łuszczykiewicz? [żona, dwa światy,instagram]

Wojciech Łuszczykiewicz to piosenkarz, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów piosenek. Od ponad 10 lat związany jest z zespołem Video, poprzednio występował z grupą Superpuder. Przed laty wziął udział w programie Dwa światy, pierwszym reality show polskiej produkcji.

Kim jest Wojciech Łuszczykiewicz?

Wojciech Łuszczykiewicz urodził się 28 lutego 1979 w Łodzi. Jest synem dziennikarza Włodzimierza Łuszczykiewicza. Maturę zdawał w Stanach Zjednoczonych, a z wykształcenia jest polonistą.

W 2001 roku wziął udział w programie telewizyjnym Dwa światy, który był pierwszym polskiej produkcji reality show. W swojej karierze Łuszczykiewicz był dziennikarzem radiowym i telewizyjnym, scenarzystą i aktorem. W latach 2001-2007 pojawiał się gościnnie w serialu Polsatu Świat według Kiepskich, a w 2003 – w serialu Fala zbrodni.

Od 2007 roku pracował w łódzkim oddziale Telewizji Polskiej, gdzie prowadził programy: Dobry Wieczór, Twoje Popołudnie i Strefa Miejska.

Jest autorem tekstów wszystkich piosenek zespołu Video, którego jest także wokalistą. Do największych hitów zespołu należą utwory Papieros, Środa czwartek oraz Bella. Ostatnia płyta grupy — Doskonale Wszystko Jedno przyniosła zespołowi złote i platynowe wyróżnienia oraz nagrody na licznych festiwalach.

Wojciech Łuszczykiewicz napisał również teksty do utworów takich artystów, jak m.in. De Mono, Mafia, Bisquit, Anna Wyszkoni, Mateusz Mijał, Grzegorz Hyży i Rafał Brzozowski. W 2013 roku zaśpiewał gościnnie z Liberem w utworze Może ktoś ją zna, który znalazła się na płycie rapera zatytułowanej Duety.

W 2017 roku był jurorem programu Idol w telewizji Polsat.

Wojciech Łuszczykiewicz — życie prywatne

Żoną artysty jest Żaneta Łuszczykiewicz, która pełni funkcję menedżerki zespołu Video. Para ma dwie córki: Lilię i Kalinę.