Kim jest Paulina Gałązka? [wiek, mąż, instagram]

Paulina Gałązka to polska aktorka, znana przede wszystkim z roli Joanny Dworzak w serialu Pierwsza miłość. Już niedługo będziemy mogli ją podziwiać w najnowszej produkcji Dziewczyny z Dubaju opowiadającym o tzw. aferze dubajskiej z 2015 roku. Jeśli ciekawią Was informacje na temat aktorki to czytajcie dalej.

Kim jest Paulina Gałązka?

Paulina Gałązka urodziła się 21 sierpnia 1989 roku w Warszawie. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Po obronie dyplomu w 2013 roku została aktorką warszawskiego Teatru Ateneum. Jeszcze przed ukończeniem szkoły aktorskiej grała epizody w znanych serialach, m.in. Ojcu Mateuszu, Na dobre i na złe czy Przyjaciółkach. Popularność przyniosła jej rola Joanny Dworzaj w serialu telewizji Polsat Pierwsza miłość, w którym grała w latach 2014-2017. W międzyczasie wcieliła się w Martę, żonę Rafała Janisza (w tej roli Antoni Pawlicki) w serialu Skazane. Kinomani mogą z kolei pamiętać ją z roli Wasińskiej w filmie Andrzeja Wajdy Powidoki. W 2018 roku zagrała kolejne, znaczące role: upośledzonej umysłowo Doroty w serialu TVN Znaki oraz Maryni w serialu TVP Drogi wolności. Obie produkcje zapewniły jej spore grono fanów, podobnie jak kreacja Mileny w serialu Zakochani po uszy, którą odegrała rok później.

Paulina Gałązka ma na koncie także występy w zagranicznych produkcjach. Za rolę Klary w niemieckim thrillerze A Young Man with High Potential (2018) była nominowana do nagrody za Nowy niemiecki talent na festiwalu w Monachium.

Paulina Gałązka — mąż

W dzieciństwie Paulina Gałązka wszystkie wakacje spędzała na Podlasiu. Teraz dzieli czas między Polskę a Norwegię, skąd pochodzi jej mąż — Sindre Solemo. Para poznała się, kiedy aktorka uczyła się w szkole filmowej. Ich ślub odbył się w 2016 roku na Podlasiu i był zorganizowany w klimacie folkowym. Dzięki ukochanemu aktorka nauczyła się płynnie komunikować po norwesku.

Paulina Gałązka — Dziewczyny z Dubaju

Już niedługo aktorka zobaczymy w najnowszej produkcji Dziewczyny z Dubaju, opowiadającym o tzw. aferze dubajskiej z 2015 roku. Wyszła wówczas na jaw sprawa zorganizowanej prostytucji Polek z arabskimi szejkami.

Ta dziewczyna to perła, złoto, iskierka i promyczek naszej ekipy filmowej. Poza tym, że jest piekielnie zdolna, to nie da jej się nie kochać. Tak bardzo cieszę się, że mam to szczęście i mogę produkować filmy, żeby dawać szansę ludziom, którzy na nią zasługują i pokazywać polskiej widowni aktorów, którym ciężko byłoby przebić się przez hermetyczny świat kinematografii. Wczoraj dzielnie i profesjonalnie kilka godzin grała w najtrudniejszej scenie w całym filmie. Panie i panowie: Paulina Gałązka i debiut na kinowym ekranie w roli głównej — napisała o aktorce Doda, która wraz z mężem Emilem Stępniem jest producentką filmu.

Paulina Gałązka — Instagram

Aktorka aktywnie prowadzi swoje konto na Instagramie pod nazwą @paulina.galazka. Obecnie jej profil śledzi ponad 60 tys. osób. Paulina regularnie publikuje tam zdjęcia, jak i relacje.