Kim jest Paulina Andrzejewska? [wiek dzieci, instagram]

Paulina Andrzejewska z zawodu jest choreografem, pedagogiem i tancerką. Od lat współpracuje z Teatrem Muzycznym Roma, Teatrem Polskim czy Teatrem Rampa. Na co dzień uczy tańca współczesnego w warszawskich szkołach baletowych. Od 2018 roku jest żoną aktora Mateusza Damięckiego. Para doczekała się syna — Franciszka Mateusza.

Kim jest Paulina Andrzejewska?

Paulina Andrzejewska urodziła się 6 lipca 1980 roku w Szczecinie. Ukończyła w Warszawie Państwową Szkołę Baletową im. Romana Turczynowicza oraz Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina. Specjalizuje się w pedagogice baletu i tańcu współczesnym. Od 2003 roku pracuje jako pedagog w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej, natomiast od 2015 roku wykłada w Akademii Teatralnej.

W swojej pracy koncentruje się na tworzeniu układów choreograficznych. Współpracuje z grupami tanecznymi z Teatru Rampa, Teatru Muzycznego Roma, Teatru Polskiego w Szczecinie, Teatru Lalki i Aktora w Lublinie (obecnie Teatr im. H. Ch. Andersena), Teatru Modrzejewskiej w Legnicy czy Opery Podlaskiej w Białymstoku.

Andrzejewska tańczyła w wielu spektaklach, m.in. W 80 dni dookoła świata, Orfeusz w piekle, Grease, Koty, Taniec wampirów, Les Miserables, Upiór w Operze. W telewizji należała do grup tanecznych w programach Gorączka złota, Gra w przeboje, Co nam w duszy gra, Jaka to melodia?, Kabaretowy Klub Dwójki.

Paulina Andrzejewska i Mateusz Damięcki

Paulina Andrzejewska jest żoną aktora Mateusza Damięckiego. Para po raz pierwszy pokazała się wiosną 2012 roku na oficjalnej imprezie z okazji 10-lecia Hotelu Hyatt. Rozwijający się związek artystów był szeroko opisywany przez media.

PAULINA ANDRZEJEWSKA — dzieci

W grudniu 2017 roku okazało się, że Paulina Andrzejewska jest w ciąży, a w styczniu 2018 roku odbył się ślub cywilny artystów. Zaledwie kilka dni po uroczystości na świecie pojawił się ich syn Franciszek Mateusz. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 2020 rodzina Pauliny Andrzejewskiej i Mateusza Damięckiego się powiększyła. Para powitała na świecie drugie dziecko — syna Ignacego.

Paulina Andrzejewska — Instagram

Artystka prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @pmandrzejewska. Aktualnie konto Pauliny Andrzejewskiej obserwuje 11,6 tysiąca osób.