Kim jest Marta Dyks? [WIEK, ŚLUB, INSTAGRAM]

Marta Dyks to znana polska modelka, która pracowała m.in. dla Louisa Vuittona, Diora i Céline. Jej twarz zdobiła okładki najbardziej poczytnych pisma na świecie. Angażuje się w akcje charytatywne i walczy o prawa kobiet, a także o ich zdrowie. Od lat choruje na Hashimoto. Modelka wspiera wszystkie osoby, które borykają się z tym samym problemem i chętnie udziela im rad.

Kim jest Marta Dyks?

Marta Dyks urodziła się w 1989 roku w Bydgoszczy. Pracę w modelingu zaczęła w wieku 16 lat, i już wtedy nie traktowała zawodu modelki w kategoriach pasji, czy marzenia, a raczej sposobu na życie.

W 2012 roku zadebiutowała na wybiegach Celine i Louis Vuitton. Następnie pojawiła się m.in. u Elie Saab, Zadig&Voltaire, Acne, Driesa Van Notena, Dolce&Gabbana, Anthony’ego Vaccarello, Fendi, Mulberry, Victorii Beckham, Rag&Bone, Diora, Celine oraz Balenciagi. Dyks jest jedną z niewielu Polek, które zatrudniło Burberry. Chodziła na wybiegach dla Richarda Chai, Suno, Ohne Titela, Tibi, Just Cavalli, Hunter Original, Sassa i Bide’a, Johna Galliano, Philippa Plein’a i innych.

Modelka ma na swoim koncie wiele sesji zdjęciowych i edytoriali do prestiżowych magazynów mody, m.in. współpracę z niemieckim wydaniem Vogue, Dazed Magazine, The Edit czy Vandals Magazine.

Pojawiła się na łamach czasopism takich jak: Interview Russia, Naked But Safe, Wallpaper Magazine, Tomorrow’s Journal, francuskiego, polskiego, wietnamskiego, szwedzkiego, niemieckiego i włoskiego Elle, Amica, rosyjskiego, paryskiego i brazylijskiego Vogue’a, niemieckiego, meksykańskiego, polskiego i brazylijskiego Harper’s Bazaar, francuskiego Marie Claire, oraz ukraińskiego wydania L’Officiel.

Na przestrzeni lat pojawiła się w lookbokach Frankie Morello, Jill Sander, Escady, Erdem oraz Zary. Brała udział w kampanii marek, takich jak Topshop oraz Pepe Jeans. Wzięła także udział w projekcie Max&co, Armani Exchange, Blumarine oraz Tara Jarmon. Wystąpiła ponadto w kampanii dla Christiana Lacroix.

Marta Dyks — ŚLUB

25 lipca 2015 roku Marta Dyks wyszła za Borysa Starosza. Ślub odbył się w klimatycznym miejscu pod Warszawą — Stodole Wszystkich Świętych.

Starosz również jest modelem. Oboje pochodzą z tej samej agencji Rebel Models i mają na swoim koncie wspólne projekty zawodowe np. kampanię Simple CP.

Marta Dyks — Hashimoto

W 2017 roku Marta Dyks za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała, że cierpi na chorobę Hashimoto. Modelka wspiera wszystkie osoby, które borykają się z tym samym problemem i chętnie udziela im rad.

Marta Dyks — Instagram

Marta Dyks prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @martadyks. Aktualnie jej profil obserwuje 43,2 tysiąca użytkowników tego serwisu. Modelka chętnie dzieli się tam zdjęciami z życia prywatnego.