Kim jest Marta Chodorowska? [wiek, dzieci, instagram]

Marta Chodorowska to polska aktorka, która zagrała w ponad 30 filmach i serialach, m.in. Na dobre i na złe, Sprawiedliwi, Na wspólnej czy Ojciec Mateusz. Największą popularność przyniosła jej jednak rola Klaudii Kozioł w serialu Ranczo.

Kim jest Marta Chodorowska?

Marta Chodorowska urodziła się 1 listopada 1981 roku w Sztumie. Jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Iławie oraz studium policealnego Lart Studio w Krakowie. W 2005 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie.

Aktorka fascynuje się kulturą Romów, których śladów szuka nawet w Rumunii. Tam też podróżowała w miejscach dawnym romskich karawan. Przyznaje też, że jest molem książkowym – czyta w każdej wolnej chwili.

Marta Chodorowska — kariera

Debiutowała na planie filmu Terapia, gdzie odgrywała rolę uczestniczki terapii. Jednak jej pierwszy poważny debiut miał miejsce w 2003 roku w filmie Powiedz to, Gabi. Gościnnie jest związana z Teatrem Narodowym, gdzie zadebiutowała w spektaklu Agnieszki Glińskiej 2 maja.

W latach 2006-2016 w serialu Ranczo grała Klaudię Kozioł. Wcieliła się także w rolę Anny w seansie Testament cnotliwego rozpustnika. Mogliśmy ją również usłyszeć w słuchowisku radiowym w Jezioranach, w którym odgrywała rolę Agaty Czuby.

Marta Chodorowska oprócz debiutu w Ranczu wystąpiła również w takich produkcjach telewizyjnych jak: „Na dobre i na złe”, „Sprawiedliwi”, „Na wspólnej”, czy „Ojciec Mateusz”.

Marta Chodorowska — życie prywatne

18 lipca 2014 roku Marta Chodorowska urodziła syna – Władysława. Kilka miesięcy później aktorka wzięła ślub, który został zorganizowany w tajemnicy.

Marta Chodorowska — cytaty

Nie jestem gwiazdą z pierwszych stron gazet, nie występuję w programach, nie epatuję sobą z każdej strony. Ludzie często mi się przyglądają i zastanawiają, skąd mnie znają. Czasami mówią, że jestem podobna do aktorki i dopiero gdy się odezwę, orientują się, że to ja.

Na charakter wpływa wiele czynników. Nie wiem, czy to przywara typowego zodiakalnego skorpiona, bo nie interesuję się horoskopami, ale jestem pamiętliwa i gdy ktoś nadepnie mi na odcisk, nie odpuszczam. Gdy przebierze się miarka, ludzie – przyzwyczajeni, że jestem potulna i łagodna – dziwią się, że nagle wybucham. Jestem mało dyplomatyczna. Nie potrafię zwracać delikatnie uwagi.

Dziwnie się czuję, że w TVP 1 gram jedną Klaudię [w serialu Ranczo], a TVP 2 – drugą. Gdy dostałam rolę w Barwach Szczęścia, prosiłam produkcję, żeby zmienili imię mojej bohaterki, ale okazało się, że to niemożliwie, ponieważ w serialu mówiło się o niej od dłuższego czasu. Nie wiem, dlaczego cały czas gram różne Klaudie. Może gdy szukają kogoś do obsadzenia postaci, która ma tak na imię, od razu pojawia im się przed oczami Chodorowska? Najgorsze jest to, że nie lubię tego imienia. Przepraszam wszystkie Klaudie, które poczują się urażone.

Marta Chodorowska — Instagram

Marta Chodorowska prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @marta.chodorowska.official. Aktualnie jej konto obserwuje 21 tysięcy użytkowników.

Przeczytaj również Tarka w drodze, Barbara Tarka, Polka, Ślązaczka, zapalona podróżniczka.