Kim jest Marek Horczyczak?

Marek Horczyczak jest związany ze stacją POLSAT już prawie od trzydziestu lat. Jest niezmiernie popularnym prezenterem. Chętnie dzieli się swoimi wspomnieniami ze starych czasów oraz z najbardziej stresującymi chwilami na wizji. Zagłębmy się w ten temat.

Rola POLSATU w życiu Marka Horczyczaka

Marek Horczyczak przyznaje, że praca w jego życiu odgrywa bardzo ważną rolę. Dała mu możliwość realizowania się. Z drugiej zaś strony pracę traktuje jako maszynę, która poniekąd zmusiła go do okiełznania poczucia swobody, wzięcia odpowiedzialności oraz uporządkowania życia. Zarówno odnosi się do życia zawodowego, jak i także prywatnego. Poza tym przyznaje, że w swojej pracy czuje się po prostu bezpieczne. Jest to dla niego bardzo ważne.

Przyznaje także, że na przestrzeni lat ma mnóstwo wspomnieć. Pamięta doskonale jednak jego początku w tej stacji. Były to jeszcze dziewięćdziesiąte lata. Panowała wówczas dosyć duża swoboda. Wówczas realizować relacje w muzycznym programie w Warszawie z Jazz Jamboree. Panowała wówczas wielka przyjaźń, jak i także solidarność pomiędzy ludźmi mediów. Muzyka od zawsze była mu bliska. Dzięki POLSATOWI mógł realizować spore materiały z poważnych imprez, spotykać się z muzykami poważnymi oraz po prostu porozmawiać, a na dodatek jeszcze to wszystko wyemitować.

Casting na prezentera pogody

Marek Horczyczak pamięta doskonale casting na prezentera pogody. Wówczas wszedł do studia i był potwornie zdenerwowany, pomimo, że miał już doświadczenie w pracy z kamerą i jakoś nie miał z tym problemów. Odpowiedź o wygranym castingu dostał jeszcze tego samego dnia. Za dwa dni od castingu prowadził już pogodę. Były jednak także własne produkcje, programy o sztukach walki, programy dla dzieci czy też wyjazdowe poranki. Przyznaje, że jest z wieloma produkcjami związany do dnia dzisiejszego.

Jeśli chodzi o jego najbardziej stresujące momenty podczas pracy, to niewątpliwie były to pogramy na żywo. Najgorsze były krzyki ze słuchawki, aby już kończyć. Wówczas ma się ułamki sekund na decyzję i niczego po sobie nie dać poznać. Trzeba dokończyć wówczas szybko myśl. Obecnie prezenter przyznaje, że jest już znaczniej spokojniejszy i w sytuacjach podobnych zachowuje już o wiele więcej zimnej krwi. Jednak element tremu oczywiście towarzyszy zawsze.

Musimy przyznać, ze Marek Horczyczak zawsze prezentuje się dobrze i jest bardzo profesjonalny. Zawsze jest świetnie przygotowany i nie ma żadnych wpadek na wizji. Widać, że daje z siebie wszystko i widzowie go za to uwielbiają.