Kim jest Karolina Kowalkiewicz? [WIEK, INSTAGRAM, MĄŻ]

Karolina Kowalkiewicz mocno chroni swoje życie prywatne, jednak w wywiadach często wspominała, że jej największym marzeniem jest ślub i macierzyństwo. Jedno z tych marzeń udało jej się już spełnić. W październiku 2020 roku, polska zawodniczka MMA, stanęła na ślubnym kobiercu u boku swojej największej miłości.

Kim jest Karolina Kowalkiewicz?

Karolina Kowalkiewicz urodziła się 15 października 1985 roku w Łodzi. W wieku 12 lat zachorowała na depresję, jako nastolatka próbowała popełnić samobójstwo. Jej wspomnienia sprzed lat są wstrząsające. Kowalkiewicz otwarcie przyznawała, że robiła sobie krzywdę.

Okaleczałam się. Cięłam, przypalałam. Raz nawet było mi tak źle, że nałykałam się tabletek. Chciałam zasnąć i się nigdy nie obudzić. Obudziłam się w szpitalu — przyznaje. Celem wspomnień miała być chęć pomocy. Czasem takie wyznania pozwalają innym osobom pomóc zacząć walczyć o siebie.

Od 16 roku życia, przez 7 lat, Kowalkiewicz trenowała krav magę. Jest także zawodową instruktorką tego sportu. Później zaczęła trenować mieszane sztuki walki (MMA).

Studiowała dziennikarstwo, pedagogikę sportu i archeologię, ale żadnego kierunku nie ukończyła. Ukończyła za to kursy nurkowania i wspinaczki oraz szkołę kaskaderów.

Karolina Kowalkiewicz — kariera sportowa

W zawodowym MMA zadebiutowała w maju 2012 na gali Extreme Fighting Sports 2 w Gdyni, pokonując przez techniczny nokaut w 1. rundzie Marzenę Wojas. W 2013 roku została mistrzynią KSW w kat. do 52 kg.

Od 2015 roku związana z UFC. W swojej zawodowej karierze stoczyła osiemnaście pojedynków. Wygrała 12 z nich, sześciokrotnie przegrywała. Jej aktualny bilans w UFC to sześć zwycięstw i pięć porażek.

Karolina Kowalkiewicz — mąż

W październiku 2020 roku Karolina Kowalkiewicz stanęła na ślubnym kobiercu. Jej mężem został Łukasz Zaborowski, trener MMA. To właśnie sprawy zawodowe na tyle zbliżyły parę, że zaczęli spotykać się również prywatnie.

Łukasza Zaborowskiego mogliśmy zobaczyć m.in. w programie Polsatu Tylko jeden. Droga do KSW. Para zdecydowała się na ślub cywilny, który odbył się na świeżym powietrzu, a przyjęcie weselne zorganizowane zostało w romantycznym pałacu w Myślęcinku.

Z uwagi na to, że oboje są związani z MMA, przyjęcie weselne zdecydowanie odbiegało o tych tradycyjnych. Wydarzenie zbiegało się z galą KSW 5, a ponieważ uczestniczyło w nim wielu sportowców, para młoda pokazała transmisję z gali na dużym telebimie. Wśród gości były gwiazdy MMA: Klaudia Syguła, Damian Szmigielski oraz Vasyl Halych.

Karolina Kowalkiewicz — Instagram

Karolina Kowalkiewicz prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @karolinakowalkiewicz. Aktualnie jej profil obserwuje 463 tysiące fanów.