Kim jest Jadwiga Gryn? [MĄŻ, DZIECI, INSTAGRAM]

Jadwiga Gryn jest młodą aktorką, która zadebiutowała na deskach teatralnych, a szersza publiczność kojarzy ją z serialu M jak Miłość. To właśnie dzięki roli Asi Chrząszcz zaistniała w świecie show-biznesu. Jednak ambicje Jadwigi Gryn są znacznie większe.

Kim jest Jadwiga Gryn?

Jadwiga Gryn urodziła się 8 marca 1984 roku w Łodzi. Wychowywała się na Górnym Śląsku, gdzie jej ojciec wyjechał za pracą.

Jest absolwentka Łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej, którą ukończyła w 2007 roku. W tym samym roku zadebiutowała rolą Evelyn w spektaklu Kształt rzeczy na scenie Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

W latach 2005-2007 występowała w serialu TVP1 Plebania, gdzie wcielała się w postać Martyny, która przez dwa lata dążyła do ślubu. Sympatię widzów zdobyła jednak dzięki serialowi M jak miłość, gdzie pojawiła się w roli Joasi Chrząszcz, współlokatorki młodych Zduńskich, która pochodzi z małej miejscowości i marzy o karierze piosenkarki. Zagrała również w serialach Barwy szczęścia, Klan, Plebania i Na dobre i na złe.

Jadwigę Gryn można również zobaczyć w filmach Być jak Kazimierz Deyna, Wkręceni oraz Pierwszy dzień lata, gdzie zagrała obok Cezarego Pazury i Lesława Żurka.

Jadwiga Gryn — mąż, dzieci

Mężem Jadwigi Gryn jest Ireneusz Krajewski. Para wychowuje wspólnie córkę Liliannę, która pojawiła się na świecie 13 maja 2014 roku.

Jadwiga Gryn — Instagram

Jadwiga Gryn prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @jadwigagryn. Obecnie jej profil obserwuje 1576 osób.