Kim jest Hanna Zborowska?

Hanna Zborowska pochodzi ze znanej artystycznej rodziny. Jej rodzicami są aktorzy Maria Winiarska i Wiktor Zborowski, a siostrą — aktorka Zofia Zborowska. Kobieta na co dzień mieszka ze swoimi córkami w Brazylii, gdzie jest honorowym konsulem Polski. Niedawno Hanna Zborowska pojawiła się na szklanym ekranie. Została prowadzącą programu Travel Channel Jestem z Polski.

Kim jest Hanna Zborowska?[instagram, dzieci, rozwód]

Wiele osób z pewnością kojarzy aktorkę Zosię Zborowską, jednak nie każdy wie, że ma ona siostrę — Hannę. Nic dziwnego. Kobieta na co dzień mieszka w Brazylii w Fortalezie, gdzie pełni rolę konsula honorowego Polski, którym została w zaskakujący sposób, nadający się na scenariusz co najmniej jednego odcinka serialu.

Pewnego dnia oglądała wiadomości i zobaczyła, że pewna Polka została aresztowana za przemyt narkotyków. Natychmiast zadzwoniła do polskiego konsulatu z pytaniem, czy coś o tym wiedzą. Gdy okazało się, że policja nie poinformowała ambasady o zdarzeniu, zaofiarowała się, że sama pojedzie do aresztu i dowie się szczegółów. Choć konsul był sceptyczny, stwierdziła, że wykorzysta… talent aktorski, który przecież ma w genach.

Pojechałam tam i zrobiłam gigantyczną awanturę. Jak to jest możliwe, że nikt z funkcjonariuszy nie poinformował polskiego konsulatu?! To niedopuszczalne! Wtedy strażnik zrobił wielkie oczy i spytał, kim ja w ogóle jestem. To mu powiedziałam: „jak to kim? KONSULEM!”. Poprosił mnie o jakiś dokument, to dałam mu swój polski dowód. „Ale ja nic nie rozumiem, to jest wszystko po polsku” – stwierdził. A ja mu na to: „A po jakiemu ma niby być?! Przecież jestem polskim konsulem! – dodała.

Ostatecznie tak zakrzyczała strażnika, że ten jej uległ i wpuścił do więzienia. Dzięki temu mogła dowiedzieć się, jaki jest stan zdrowia zatrzymanej i jakiej pomocy potrzebuje.

Nadanie jej formalnego tytułu konsula Polski było już formalnością. O prestiżu stanowiska Hanna jednak przekonała się, dopiero gdy miała zorganizować komitet powitalny dla opływającego glob Aleksandra Doby, który zamierzał odwiedzić Fortalezę. Od tej pory prężnie zaczęła działać również w sferze promowania polskiej kultury i sztuki.

Co roku organizuję festiwal polskich filmów krótkometrażowych Polish Waves, a w styczniu 2019 bardzo chciałabym otworzyć sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mówiła w rozmowie z Kingą Rusin i Marcinem Prokopem.

Niedawno Hanna Zborowska pojawiła się również na szklanym ekranie. Została bohaterką programu Travel Channel Jestem z Polski. To nowy cykl stacji kierowanej przez Martynę Wojciechowską. W formie podróżniczych video blogów w każdym odcinku inny bohater przedstawia widzom świat widziany oczami naszych rodaków mieszkających w takich krajach jak Japonia, USA, Peru czy Kolumbia.

Hanna Zborowska — mąż, dzieci

W ubiegłyym roku, po 15 latach małżeństwa Hanna Zborowska rozstała się z mężem Danielem Nevesem, z którym ma dwie córki. W wywiadzie dla platformy How2 opowiedziała, jakie były przyczyny rozpadu ich małżeństwa.

Rozwód to bardzo przykra sprawa. Nikt nigdy nie wychodził za mąż z myślą, że się kiedyś rozwiedzie. Po prostu przestało się układać, nie ma żadnej winy. Skończyło się, było super przez 15 lat, mamy super dwie córki, ale się skończyło. A jak się skończyło, to trzeba to jakoś poukładać na nowo, żeby było dobrze. Wszystko jest do obgadania. Ja nie wiem, jak to wszystko u mnie będzie, bo cały czas się dogadujemy, ale wydaje mi się, że zarówno ja, jak i Daniel jesteśmy na tyle dojrzałymi ludźmi, że będziemy w stanie ogarnąć to tak, abyśmy zarówno nie cierpieli my, ani nie cierpiały nasze dzieci — wyznała.

Na koniec dodała też, że znów jest zakochana. Wkrótce kobieta zamierza wrócić do Brazylii, gdzie czeka na nią „druga połówka”.

25 stycznia mam lot do Brazylii, chciałabym tam wrócić, bo… tam mam kogoś, kto na mnie czeka. Już się nie mogę doczekać, by przyjechać. Odżyłam, naprawdę. Rok 2020 koniec końców nie okazał się taki tragiczny, jak się zapowiadało. (…) Jesteśmy polsko-brazylijskim mixem. Różnice są, oczywiście, bo polscy faceci są bardziej ogarnięci i niezależni, odcinają pępowinę z reguły szybciej, a brazylijscy nie odcinają, mam wrażenie.

Hanna Zborowska — Instagram

Hanna Zborowska prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @hannaneves. Aktualnie jej profil obserwuje 137 tysięcy osób.