Kim jest Dorota Czaja? [wiek, mąż, instagram]

Dorota Czaja to polska tancerka i aktorka. Na ekranie można było ją już zobaczyć w serialu Tancerze, gdzie grała Sylwię Szymanowską oraz w serialu Pierwsza miłość, gdzie wcieliła się w postać Iwony Krawiec. Tańczyła w wielu programach telewizyjnych, m.in. Jaka to melodia czy Europa da się lubić. Występowała także w wielu reklamach.

Kim jest Dorota Czaja?

Dorota Czaja urodziła się 31 lipca 1980 roku. Jest absolwentką Warszawskiej Szkoły Baletowej oraz Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina. Pochodzi z Przedborza.

W Przedborzu jest mój rodzinny dom, wiec jak mam wolny, dłuższy czas, to tam jeżdżę. Ale niestety szczerze powiem, że nie za często. Przedbórz jest urokliwym, małym miasteczkiem, w którym zawsze mogę wypocząć.

W 1997 roku została Miss Polski Nastolatek, a dwa lata później otrzymała tytuł II Wicemiss Polonia 1999. Już wtedy można ją było zobaczyć w teledysku Reni Jusis Zakręcona.

Dorota tańczyła w programach: Jaka to melodia, Co nam w duszy gra, Europa da się lubić, Kabaretowy Klub Dwójki i Must be the music. Przez kilka lat mieszkała we Francji, gdzie była modelką i tańczyła w paryskim Kabarecie Lido. Do Polski wróciła prosto na plan serialu Tancerze, w którym zagrała jedną z głównych ról. Jej umiejętności taneczne i aktorskie możemy podziwiać także w teledysku zespołu Feel do piosenki No kochaj mnie.

Dorota Czaja występuje także w reklamach. Była m.in. twarzą marki Top Secret, wzięła również udział w kampanii marki Lidl.

Dorota Czaja — życie prywatne

Mężem Doroty jest Grzegorz Bilski, były funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu. Para doczekała się dwóch synów: Leonarda i Antoniego.

Dorota Czaja — Instagram

Dorota Czaja prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @dorotaczaja. Aktualnie jej profil obserwuje ponad 66,8 tysięcy użytkowników.