Kim jest Bartosz Gelner? [INSTAGRAM, PARTNERKA, MAGDALENA CIELECKA]

Bartosz Gelner to polski aktor, który na scenie zadebiutował jeszcze jako uczeń szkoły aktorskiej. Rozpoznawalność zdobył po występie w filmie Sala samobójców, po którym dostał wiele propozycji aktorskich. W 2019 roku a aktorze zrobiło się głośno, za sprawą związku z Magdaleną Cielecką. Aktorka jest bowiem starsza od Gelnera o 16 lat. Obojenigdy oficjalnie nie skomentowali tych doniesień.

Kim jest Bartosz Gelner?

Bartosz Gelner urodził się 25 kwietnia 1988 roku w Chorzowie. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Na szklanym ekranie zadebiutował już podczas nauki w szkole aktorskiej. Poza aktorstwem interesuje się mappingiem i wizualizacją 3D.

Aktor dotychczas najbardziej był kojarzony z Salą samobójców, gdzie zagrał jedną z głównych ról. Poza tym wystąpił m.in. w Dniu oszusta oraz Wierności. Widzowie mogą go kojarzyć z seriali Barwy szczęścia, Czas honoru, Przystań, Krew z krwi czy Singielka. Zagrał też epizody w Komisarzu Alexie, Prawie Agaty oraz Ratownikach. Na scenie teatralnej można go było zobaczyć w Teatrze Nowym w Warszawie, gdzie grał w Kabarecie warszawskim w reż. Krzysztofa Warlikowskiego.

W 2013 roku wygrał casting do dramatu Tomasza Wasilewskiego Płynące wieżowce. W filmie zagrał pierwszoplanową rolę homoseksualnego Michała, chłopaka głównego bohatera (Mateusz Banasiuk). Otrzymał za nią Nagrodę im. Piotra Łazarkiewicza dla Młodego Talentu na Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles. Płynące wieżowce okrzyknięto pierwszym polskim filmem gejowskim, który znalazł się w gorącym centrum debaty o homofobii, sytuacji osób LGBT, związkach partnerskich.

Bartosz Gelner I MAGDALENA CIELECKA

Aktor był w przeszłości w czteroletnim związku z aktorką, Agnieszką Żulewską. Para jednak się rozstała. Powodem rozstania miały być różnice charakteru partnerów.

W 2019 roku aktor łączony był z Magdaleną Cielecką, która poznał w 2013 roku lat w Teatrze Nowym. Z czasem ich przyjacielska znajomość, przekształciła się w coś więcej. Związek, mimo iż nigdy nie został przez nich potwierdzony, wzbudzał wiele kontrowersji. Aktorka jest starsza od Gelnera o 16 lat.

Bartosz Gelner — Instagram

Bartosza Gelnera można znaleźć na Instagramie jako @gelner_bartek. Aktualnie jego profil obserwuje ponad 37 tysięcy osób.