Kim jest Ana Andrzejewska? [instagram, mam talent, must be the music, voice of poland]

Ana Andrzejewska zyskała rozpoznawalność dzięki udziałowi w takich programach jak Must Be The Music, Mam Talent i The Voice of Poland. W dwóch ostatnich dotarła do finału. W ubiegłym roku wydała swoją debiutancką EP-kę.

Kim jest Ana Andrzejewska?

Artystka zadebiutowała w 2016 roku singlem Nie zatrzymasz mnie. W kolejnych latach wydała utwory: Po Wietrze, Cykor, Cicho, Angel, Stuck in Love oraz Fell High. Znana jest również z nagrywania coverów hitów znanych artystów, m.in. Krzysztofa Zalewskiego, Taco Hemingwaya czy Billie Eilish.

Ana Andrzejewska od najmłodszych lat występuje na scenie. W 2014 roku ukończyła Akademię Muzyczną Katowicach na prestiżowym Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Akademia Muzyczna uczy rzemiosła, merytorycznej świadomości oraz tego, żeby mieć szacunek dla każdego muzyka (…). Z kolei nie uczy tego, że czasem trzeba spojrzeć do kamery, panować nad swoimi ruchami, umieć pracować z kamerą, aby nie czuć się skrępowanym przed nią i w takiej sytuacji live, kiedy wiemy, że oglądają nas miliony ludzi. Wszystkie programy, w których brałam udział, były ogromną dawką wiedzy i nie wyobrażam sobie, że teraz mogłabym jej nie mieć — opowiada Ana Andrzejewska.

Szerszej publiczności dała się poznać w 2015 roku, biorąc udział 6. edycji popularnego programu The Voice of Poland. Podczas przesłuchań w ciemno swoje fotele odwrócili wszyscy jurorzy – Edyta Górniak, Maria Sadowska, Baron i Tomson oraz Andrzej Piaseczny. Ana ostatecznie wybrała Edytę Górniak. Ostatecznie Ana Andrzejewska zajęła 3. miejsce i stała się najlepszą wokalistką całej edycji.

W 2019 roku przypomniała o sobie, kiedy pojawiła się w 12. edycji programu Mam talent. Tym razem Ana postawiła na autorskie piosenki, które dały jej awans do finału. Widzowie TVN-u mogli poznać utwory Stuck In Love, Angel i Doubts.

To afirmacja własnej siebie, trzeba słuchać serca i nie tracić głowy — mówiła w finale.

Pod koniec 2020 roku artystka wydała swoją debiutancką EP-kę, której zwiastunem był singel Po wietrze. Internauci nie szczędzili komplementów utworowi: „Totalnie zachwycająca”, „wspaniała”, „rewelacja”.

Śledzę Pani karierę od występów w TVOP i dalej nie mogę zrozumieć, dlaczego z takim talentem, wyglądem i tak zjawiskowym głosem, dalej musi się Pani przebijać przez ten cały świat show-biznesu, a niektóre nazwiska są wszędzie” – zastanawia się jeden z widzów.

Artystka przyznaje, że jest melancholijna, co odbija się na jej twórczości.

Ktoś pyta, dlaczego nie napiszę wesołej piosenki. A ja piszę o tym, o czym często nie mogę powiedzieć, a chciałabym bardzo. W tej muzyce mogę dać upust swoim smutkom oraz opowiadać trochę czego mi brakuje i czego mi żal — mówi Ana.

Ana Andrzejewska — Instagram

Ana Andrzejewska prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @ana_andrzejewska. Aktualnie jej konto obserwuje ponad 10,5 tysiąca osób.