Kim jest Aleksandra Hamkało? [mąż, wiek, instagram]

Aleksandra Hamkało to polska aktorka, która na szklanym ekranie zadebiutowała już jako trzylatka. Kobieta cieszy się dużą sympatią widzów, a na swoim koncie ma kilka nagród za poszczególne role, ale także za całokształt pracy artystycznej. Jeśli jesteście ciekawi informacji na temat jej życia zawodowego oraz prywatnego, koniecznie czytajcie dalej!

Kim jest Aleksandra Hamkało?

Aleksandra Hamkało urodziła się19 października 1988 roku w Zielonej Górze. Talent aktorski odziedziczyła po ojcu — znanym aktorze Józefie Hamkało. Jest absolwentka wrocławskiej filii Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.

Na szklanym ekranie zadebiutowała jako trzylatka, występując w reklamie telewizyjnej. W 2009 roku zagrała w teledysku do jednej z piosenek zespołu Behemot. W 2012 roku zagrała główną rolę w filmie Big Love. W 2013 roku pojawiła się w spocie zrealizowanym przez ONZ na potrzeby ogólnoświatowej kampanii społecznej ukazującej problem głodu, gdzie wcieliła się w postać Czerwonego Kapturka.

Na swoim koncie ma kilka nagród za poszczególne role. Otrzymała m.in. Nagrodę Publiczności na XXX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi w 2012 roku. W tym samym roku została nagrodzona za najlepszy debiut aktorski na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie i nominowano ją do nagrody Złotej Kaczki. Otrzymała również nagrodę całokształt pracy artystycznej.

Aleksandra Hamkało — filmografia

Aleksandrę Hamkało można obejrzeć w filmach takich jak: Big love, Gotowi na wszystko. Exterminator oraz 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach, gdzie zagrała jedną z głównych ról. Sympatię widzów zdobyła, grając w serialach Na dobre i na złe, Lekarze oraz Ślad.

Aleksandra Hamkało — mąż, dzieci

Aktorka jest żoną dźwiękowca i dziennikarza muzycznego, Filipa Kalinowskiego. Hamkało wychodząc za mąż, miała 23 lata. Owocem ich związku jest córka Jagna, która urodziła się w 2016 roku. W 2021 roku para powitała na świecie syna.

Aleksandra Hamkało — Instagram

Aleksandra Hamkało prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @olahamkalo. Na chwilę obecną jej aktywność śledzi tam już prawie 65 tysięcy użytkowników tego serwisu.