Kim jest Aleksandra Domańska? [wiek, instagram, filmy]

Aleksandra Domańska to polska aktorka, która rozpoznawalność zyskała dzięki głównej roli w komedii romantycznej Podatek od miłości. Sympatię fanów zdobyła również po występie w programie Kuby Wojewódzkiego, gdzie urzekła publiczność swoim dystansem, poczuciem humoru oraz naturalnością. Co warto wiedzieć na temat aktorki? Zbieramy najważniejsze informacje o Aleksandrze Domańskiej.

Kim jest Aleksandra Domańska?

Aleksandra Domańska urodziła się 9 maja 1989 roku w Garwolinie. W 2012 została absolwentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Aktorka wystąpiła m.in. w serialu TVP O mnie się nie martw, gdzie w latach 2014-2020 wcielała się w postać Joanny Zarzyckiej. Na koncie ma również produkcje TVN, takie jak serial Belle Epoque (2017) oraz film Podatek od miłości (2017), gdzie zagrała główną rolę Klary. Od 2020 roku gra główną bohaterkę, Katarzynę Poradę w serialu Mecenas Porada w telewizji Polsat.

Jest zwyciężczynią programu rozrywkowego Ameryka Express (2018), w którym uczestniczyła z bratem, Dawidem.

Aleksandra Domańska — Instagram

Instagram Aleksandry Domańskiej cieszył się dużą popularnością ze względu na ilość humorystycznych postów. Na dodawanych zdjęciach aktorka pokazywała, że ma do siebie duży dystans.

Jednak latem 2020 roku gwiazda zdecydowała się opuścić Instagram z uwagi na krążące na jej temat plotki. W obszernej relacji zdradziła, że z powodu krótkich włosów i podejrzeń o biseksualizm straciła główną rolę w serialu.

Dzięki tej sytuacji zdałam sobie sprawę, że to kompletnie nie jest mój świat. Totalnie. Zjada mnie to kawałek po kawałku, a cena jest o wiele za wysoka. Wręcz skandaliczna

Jak sama powiedziała, jej nagranie jest wyrazem sprzeciwu:

Dlatego nagrywam ten manifest, bo nie ma mojej zgody na takie zachowanie. Nie ma mojej zgody na taki świat. Ja wiem, że on sobie funkcjonuje i że będzie miał się świetnie, ale na pewno nie będę zasilać go swoją osobą.

Aktorka zapowiedziała, że prawdopodobnie wróci na Instagram, jednak na razie chce sobie zrobić przerwę.

Powrócę do tej uroczej, momentami strasznej przestrzeni instagramowej na pewno, ale gdzie indziej. A jeżeli będziecie chcieli mnie znaleźć, to znajdziecie.

Aktualnie Aleksandrę Domańską można znaleźć na Instagramie pod nazwą @domanska_naprawde. Mimo że na jej profilu znajduje się zaledwie 30 postów, konto aktorki obserwuje ponad 44 tysiące fanów.