Jonizacja powietrza a choroby cywilizacyjne

Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że postępująca urbanizacja obniża jakość powietrza, którym oddychamy. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że wpływ postępu na naszą atmosferę nie ogranicza się do fizycznych zanieczyszczeń. Otaczająca nas elektronika i inne urządzenia elektryczne wytwarzają wysokie stężenia jonów dodatnich w powietrzu. W miastach i pomieszczeniach, w których na co dzień przebywamy, koncentracja ujemnych jonów jest bardzo niska, co zaburza równowagę jonową otoczenia.

Jednak dzięki urządzeniom zwanym jonizatorami powietrza szybko i bez problemu można przywrócić równowagę jonową w pomieszczeniu, zapewniając sobie dobre samopoczucie i wysoki poziom koncentracji. Tym samym, w prosty sposób jesteśmy w stanie przenieść procesy zachodzące w przyrodzie wprost do swojego domu lub biura.

Korzyści ze zjonizowanego powietrza

W naturze jonizację możemy zaobserwować głównie w wysokich górach, w otoczeniu wodospadów, w lasach i nad morzem. Polega na silnej koncentracji jonów ujemnych w atmosferze. Ujemna jonizacja wpływa korzystnie na zdrowie ludzi i zwierząt i nadaje powietrzu przyjemny, rześki zapach. Ujemne cząsteczki wpływają także korzystnie na kondycję włosów i skóry. Włosy są mniej łamliwe i bardziej odporne na zanieczyszczenia, a skóra bardziej nawilżona i mniej skłonna do uszkodzeń. Nauka odnotowała także pozytywny wpływ ujemnej jonizacji na rozwój roślin.

Jak działa jonizator powietrza?

Jonizatory powietrza pozwalają odtworzyć ten naturalny proces w domowych warunkach. Wytwarzają one ujemne jony, które wspomagają znacząco usuwania zanieczyszczeń. Generowane w procesie jonizacji cząsteczki mają zdolności oddziaływania nawet na najmniejsze mikrozanieczyszczenia. Są w stanie hamować działanie kurzu, pleśni, lotnych związków organicznych i zarodników grzybów. Ujemne jony generowane przez takie urządzenia wspomagają znacząco procesy filtracji, co znakomicie wspomaga oczyszczanie powietrza. Dodatkowo powstrzymują zdolności reprodukcyjne bakterii i uszkadzają osłonki białkowe wirusów, redukując ich występowanie niemal do zera.

Właściwa równowaga jonowa, oznaczająca odpowiednią proporcję jonów dodatnich i ujemnych, pozwala zachować dobre samopoczucie, wspomaga prawidłową pracę metabolizmu, a nawet wspiera leczenie astmy. Optymalne dla funkcjonowania człowieka stężenie cząsteczek zjonizowanych wynosi około 1000 jonów na centymetr sześcienny powietrza.i. Równie istotny jest stosunek cząsteczek ujemnych, czyli anionów, do jonów dodatnich, zwanych kationami. Tu odpowiednio najlepsza jest proporcja 5:4. 

Jaki jonizator powietrza wybrać

Aby w pełni docenić zalety jonizacji, należy zaopatrzyć się w jonizator powietrza odpowiedni do naszych potrzeb. W naszym sklepie znajdziesz szeroki asortyment jonizatorów powietrza, w tym modele filtrujące, a także takie zaopatrzone dodatkowo w funkcję ozonowania. Jeśli masz problemy z wyborem, skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci wybrać najlepszy jonizator dla Ciebie!

https://mediasklep24.pl/11-jonizatory-powietrza

Tagged with: