Jakie są rodzaje materacy do hotelu?

Wyjeżdżając na urlop bardzo często zwracamy uwagę na to, czy łóżko, na którym śpimy jest wygodne. Za komfort snu odpowiada głównie rodzaj materaca i jego właściwości, co w efekcie przekłada się na lepszy wypoczynek i nasze samopoczucie. Jakie więc rodzaje materacy się wykorzystuje w hotelach i innych obiektach noclegowych?

Jakie są minimalne wymiary materacy w hotelach?

Szukanie dobrego obiektu noclegowego jest w obecnych czasach zdecydowanie łatwiejsze niż kiedyś. Mając do dyspozycji Internet, mamy możliwość sprawdzenia między innymi opinii o hotelu, w którym chcielibyśmy się zatrzymać. W recenzjach gości możemy wyczytać wiele cennych informacji, także tych, które dotyczą wygody snu. O komforcie wypoczynku bardzo często decyduje materac, który znajduje się w pokoju lub apartamencie. Warto na wstępie jednak napisać, że muszą one mieć określone wymiary minimalne. W przypadku łóżka jednoosobowego nie powinno być ono mniejsze niż 90×200 cm, natomiast dla łóżka dwuosobowego wymiary minimalne to 140×200 cm.

Oczywiście jest to ujęte w odpowiednich przepisach prawa, o czym można przeczytać w Rozporządzeniu Ministra Sportu i Turystyki z 16 listopada 2011 roku zmieniającym rozporządzenie w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie. Poza tymi wymogami hotelarze mają już dowolność wyboru rodzaju materaca, czy łóżka.

Materace hotelowe, czyli jakie?

Każdy obiekt chce zapewnić swoim gościom maksimum komfortu i jakości wypoczynku. W ofertach sklepów można znaleźć wiele różnych modeli materacy, które można znaleźć między innymi na https://sembella.pl/produkty/lozka-hotelowe/materace-hotelowe/. Najpopularniejsze są materace sprężynowe i piankowe, które są w stanie zapewnić gościom wysoki komfortu snu. Materace sprężynowe najczęściej występują w wariancie kieszeniowym. Posiadają one sprężyny w oddzielnych kieszeniach, dzięki czemu mogą pracować niezależnie od siebie, co pozwala lepiej dopasować się podłożu do krzywizny ciała.

Materace piankowe nie posiadają wkładu sprężynowego i w całości są wykonane z różnych rodzajów pianki. Są one higieniczne, mają właściwości antyalergiczne i mogą być użytkowane także przez dzieci. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj wkładów może posiadać różne warstwy materiałów w swoim wnętrzu. Warto zaznaczyć, że to właśnie one decydują o komforcie snu.

Jaka twardość materaca hotelowego będzie najlepsza?

Wybór idealnej twardości materaca do hotelu nie jest prostym zadaniem. Każdy użytkownik ma inne wymagania i preferencje. Jednym z najlepszych rozwiązań jest zakup materaca średnio twardego. Kupując wkład, który ma zapewnić gościom komfort, hotelarze powinni zadbać także o odpowiedni pokrowiec, który będzie dodatkowo chronił materac przed zabrudzeniami i zwiększy higienę snu. Oczywiście powinien on być regularnie prany, aby usunąć z niego wszelkie drobnoustroje, plamy i inne zanieczyszczenia.

Tagged with: