Jaki sklep z odczynnikami chemicznymi wybrać?

Chcesz wyposażyć laboratorium w swoim gabinecie weterynaryjnym lub laboratorium w niezbędne produkty do sporządzania roztworów i przeprowadzania analiz? Dotychczasowy dostawca zawiódł Twoje oczekiwania? Szukasz rzetelnego sklepu z odczynnikami chemicznymi w Poznaniu, w którym zamówisz wszystko, co potrzebne, a otrzymane produkty będą pełnowartościowe? Sprawdź, gdzie można kupić wyposażenie potrzebne do pracy w laboratorium.

W jakim sklepie z odczynnikami chemicznymi warto dokonywać zakupów?

Dobrej jakości odczynniki chemiczne to podstawa prawidłowo przeprowadzanych badań w laboratorium. To od nich zależy, czy wyniki analiz będą wiarygodne. Jeśli produkt będzie np. bardziej zanieczyszczony, niż to zadeklarowano, reakcje przeprowadzane z jego udziałem mogą się nie udać. To z kolei może wpłynąć na zakłamanie wyników badań. 

Aby temu zapobiec, należy wybierać odczynniki chemiczne z rzetelnego sklepu chemicznego. Poznań to miejsce, gdzie działa Argenta – dostawca produktów laboratoryjnych, który jest obecny na rynku od ponad 30 lat. Na tle konkurencji firmę tę wyróżniają:

  • bogata oferta od ponad 240 sprawdzonych producentów — przez lata marka zdążyła wyselekcjonować na rynku najlepsze podmioty, które dostarczają środki chemiczne spełniające najwyższe wymagania pracowników laboratoriów. Dzięki temu nie trzeba samodzielnie sprawdzać szczegółów wielu ofert, co znacznie skraca czas robienia zakupów;
  • zespół 120 wykwalifikowanych ekspertów z branży – specjaliści Argenta służą nie tylko fachowymi poradami, ale także mogą przeprowadzić konsultacje przed- i posprzedażowe. Pomogą zatem w doborze odpowiednich produktów do prowadzonych badań, a tym samym przysłużą się do uzyskania rzetelnych wyników. 

Co ważne, Argenta, jako ceniony sklep z odczynnikami chemicznymi, nie spoczywa na laurach. Firma nieustannie śledzi zmiany w branży mikrobiologii czy diagnostyki i dostosowuje swoją ofertę na potrzeby badań.

Dodatkowo kładzie szczególny nacisk na rozwój przedstawicieli regionalnych. Biorą oni udział w licznych szkoleniach i konferencjach, dzięki czemu służą wiedzą i mogą podpowiedzieć, co zamówić, aby wyniki badań nie zostały sfałszowane. 

Jaką markę odczynników chemicznych wybrać?

Podczas wybierania odczynników chemicznych należy zadbać o to, żeby pochodziły one od sprawdzonych producentów. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że spełniają one najwyższe standardy i sprawdzą się podczas wykonywania badań. Dobrym wyborem będą środki np. od Arcos Organics. To marka, która należy do firmy Thermo Fisher Scientific. 

Jest to światowy lider wśród dostawców odczynników chemicznych, który działa na rynku od prawie 20 lat. Jego głównym celem jest dostarczanie klientom niezbędnych środków chemicznych, które przyspieszą badania oraz pomogą osiągnąć zadowalające wyniki.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze odczynników chemicznych?

Podczas składania zamówienia w sklepach z odczynnikami chemicznymi należy dokładnie sprawdzić ich jakość. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na stopień zanieczyszczenia. W ofercie dostępne są środki o pięciu stopniach czystości. Są to odczynniki:

  • techniczne – przeznaczone do syntez przemysłowych. Zawierają od 90 do 99% głównej substancji;
  • czyste – nadają się do analiz jakościowych i są wykorzystywane podczas standardowych analiz w laboratorium diagnostycznym czy weterynaryjnym. Cechuje je zawartość 99-99,9% substancji główne;
  • czyste do analizy – są najczęściej wykorzystywane do badań ilościowych i jakościowych według norm. Znajduje się w nich 99,9-99,99% substancji głównej;
  • chemicznie czyste – są to środki do specjalistycznych technik laboratoryjnych. W tym przypadku zawartość substancji głównej wynosi 99,99-99,999%,
  • czyste spektralnie – są to jedne z najwyższej jakości odczynniki, które są wykorzystywane w badaniach takich jak GC czy HPLC. Ilość głównej substancji wynosi od 99,999 do 99,9999%. 

Jednocześnie należy pamiętać, że sama deklaracja stopnia czystości środków chemicznych nie wystarczy. Aby mieć pewność, że wybrany odczynnik spełnia wymagania, należy zapoznać się z jego certyfikatami i atestami. Tam znajdują się szczegółowe informacje o jego jakości, a także zastosowaniu. 


Wybór sklepu z odczynnikami chemicznymi warto poprzedzić dokładną analizą nie tylko jego oferty, ale także sposobu działalności. Wówczas okaże się, której firmie warto zaufać w zakresie dostarczania środków do badań.

Tagged with: